Een dienstjubileum is op zich niet uniek, maar vijftig jaar bij hetzelfde bedrijf werken, dat is ronduit bijzonder. Harry Krabbe, schilder van beroep, heeft deze mijlpaal bereikt bij schildersbedrijf De Koning in Hengelo.
Harry begon in 1975 als leerling bij de opa van de huidige eigenaar van het familiebedrijf. Door de jaren heen ontwikkelde hij zich tot een vaste waarde binnen het schildersbedrijf en een vertrouwd gezicht voor zowel collega’s als klanten. Hoewel hij officieel al een maand geleden met pensioen kon, besloot hij nog even door te werken om zijn vijftigjarig jubileum te halen.
De gepensioneerde schilder kan zich zijn beginperiode nog goed herinneren: “Destijds ben ik begonnen bij een project bij Holland Signaal. Dat was een nieuwbouwproject, maar al snel werd ik ergens anders ingezet. Ze zagen namelijk dat ik op andere plekken beter tot mijn recht kwam. Mijn werk en inzet waren iets beter dan gemiddeld, waardoor ik meteen meer uitdagend schilderwerk kreeg.”
Harry benadrukt dat De Koning niet alleen een fijne werkplek is, maar ook een leerzame omgeving voor nieuwe krachten: “Wat maakt dat ik zo lang bij De Koning heb gewerkt, is dat het een goed bedrijf is, ook om als leerling te komen. Je wordt goed begeleid, dus je rolt er vanzelf helemaal in en je wordt echt onderdeel van het bedrijf. Ik had veel vrijheid in wat ik kon doen, zowel als leidinggevende als als uitvoerend schilder.”
Na een loopbaan van vijftig jaar bij het bedrijf valt het afscheid hem niet gemakkelijk. “Ik ga sowieso de collega’s heel erg missen. Ja, en de sfeer natuurlijk. Ik ben er vijftig jaar elke dag geweest en dat valt in één keer weg. Ik heb er nu nog geen last van, maar ik weet zeker dat ik er last van krijg. Misschien dat ik af en toe nog mijn neus om de hoek steek, even koffie drinken,” sluit Harry af.