Bij het asielzoekerscentrum aan de Gravendijk in Albergen is vrijdagavond een schietincident gemeld. De politie nuanceert dat begrip op X/Twitter. "Uit onderzoek blijkt dat er niet is geschoten met ‘scherpe munitie’ en ook niet met een vuurwapen. Er is iets ‘afgeschoten’ vanuit een langsrijdende auto." De politie ziet het als 'bedreiging cq eenvoudige mishandeling'. Een bewoner raakte lichtgewond.
Het incident gebeurde rond 22.00 uur. Buiten het azielzoekerscentrum stonden enkele mensen, waarbij een persoon is geraakt door een projectiel dat kwam vanuit de auto. Het heeft geen bloedingen of ernstige verwondingen opgeleverd. Het bleef bij een blauwe plek.
Meerdere politie-eenheden en een ambulance zijn ter plaatse gekomen. De weg bij het azc is tijdelijk afgesloten terwijl de politie sporenonderzoek deed.
Lees verder onder de afbeelding.
Het incident heeft voor onrust gezorgd onder bewoners van het azc en in de directe omgeving. De politie vraagt omwonenden en eventuele getuigen die iets verdachts hebben gezien zich te melden.