Dat de start van het seizoen voor FC Twente ongelukkig is verlopen, staat vast. De ploeg verloor de eerste twee duels van PEC Zwolle en PSV en wist daarbij nog geen doelpunt te scoren. Tegen Heerenveen hoopt trainer Joseph Oosting met zijn team de ommekeer te bewerkstelligen. Dat moet hij doen zonder Mathias Kjølø, die tijdens een training geblesseerd raakte.
De seizoensstart is er een die Joseph Oosting waarschijnlijk snel achter zich wil laten. Na de 2-1 nederlaag in Zwolle en de 0-2 in Eindhoven lijkt de kater inmiddels verteerd. Vooral het duel met regerend landskampioen PSV laat een positieve nasmaak achter. “Ondanks dat je met 0-2 natuurlijk niet heel blij bent, vond ik dat we ons beter hebben laten zien dan tegen PEC Zwolle”, legt hoofdtrainer Joseph Oosting uit.
SC Heerenveen heeft tot nu toe slechts één punt behaald. In de eerste speelronde speelden de Friezen gelijk tegen FC Volendam, maar in de tweede ronde ging het in extremis mis tegen FC Groningen. Daardoor blijft de teller op één punt staan. “Het is een duel waarvan we weten wat we willen: een overwinning. Daar zullen we als team alles aan moeten doen”, aldus Oosting. “We willen daarnaast ook de supporters en iedereen laten zien dat we een top-zes club zijn.” De afgelopen twee jaar leverde het uitduel met Heerenveen spektakel op: beide keren eindigde de wedstrijd in 3-3.
Een van de spelers die ontbreekt is Mathias Kjølø. “Tijdens een trainingspartij is hij geblesseerd geraakt aan zijn knie. Dat is voor ons als team een aderlating”, aldus Oosting. “Hoe lang hij er niet bij is, kunnen we op dit moment nog niet precies zeggen.”
Of de positie voor verdedigende middenvelder tijdens de resterende week van de transferperiode wordt opgevuld? Oosting: “Daar ligt voor ons niet de prioriteit, maar dat er nog iets bijkomt lijkt me wel te verwachten. We zullen daarnaast ook met spelers moeten schuiven om het op te lossen.” De afgelopen acht weken zijn er veel veranderingen geweest in de selectie van de oefenmeester, en naast de mogelijke komst van spelers houdt hij ook rekening met vertrek. “Die kans acht ik vrij groot.”