Verkeer
Stuur appje
Zoek

Ook op de 50e Enschedese Fietsvierdaagse volgen deelnemers nog altijd pijlen in plaats van gps

Foto onderweg_fietsvierdaagse livio
Al ruim 200 fietsers hebben zich ingeschreven voor de Enschedese fietsvierdaagse
Beeld: Livio

Zo’n zeshonderd Enschedeërs, streekgenoten en toeristen stijgen dinsdagmorgen op hun tweewieler om de vijftigste editie van de Enschedese fietsvierdaags mee te maken. Start en finish is op de Oude Markt en daar kunnen deelnemers zich ook inschrijven. Er hebben zich al 200 deelnemers bij organisator Livio aangemeld.

De fietsers rijden per dag 30, 50 of 70 kilometer door Twente. Livio, die de vierdaagse al zo’n 17 jaar draagt, wordt geholpen door een groep van ongeveer twintig vrijwilligers die de drie controleposten bemannen, routes maken, inschrijven en andere voorkomende werkzaamheden doen.

Uitgepijlde routes

De routes zijn niet digitaal beschikbaar. “We pijlen de ritten van de 30 en 50 kilometer nog gewoon uit en de route van de 70 kilometer staat op een uitgetypt blaadje”, zegt Ellen van Rijn van Livio.

icon_main_info_white_glyph

Informatie en inschrijving

Fietsers die mee willen doen kunnen zich dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur inschrijven bij het vertrekpunt van de fietsvierdaagse voor de Jacobuskerk op de Oude Markt in Enschede.

Informatie: Livio 0900-9200 of www.livio.nl/fiets voor details en tarieven.

Nieuwe routes

De deelnemers rijden langs tussenstops, bezienswaardigheden en horecagelegenheden. Elk jaar maken de vrijwilligers weer nieuwe routes voor de fietsers.

Dinsdag gaat het richting Deurningen en Saasveld, woensdag wordt in de buurt van Haaksbergen rondgefietst en de grens overgestoken, donderdag rijden de pedaleurs naar Duitsland en op de slotdag beweegt zich de karavaan richting Buurse en Oldenkotte. De elektrische fiets kan op de controleposten worden bijgeladen.

Feest op de slotdag

De slotdag staat volgens Van Rijn bol van verrassingen vanwege het jubileumjaar. "Wij trakteren, er is muziek en we houden een verloting: er gaat een fiets uit." En natuurlijk is er voor de fietsers die de vierdaagse uitrijden een speciale medaille.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.