Terwijl in Frankrijk de Tourkaravaan zich met een rustdag opmaakte voor de laatste loodzware week, ging maandagmorgen in Oldenzaal de ‘Tour du ZFO’ van start. Dankzij een initiatief van beweegagoog Mandy Spijkerman en het Welzijnsteam van Zorg Federatie Oldenzaal beleven bewoners van de woonzorglocaties Scholtenhof en Mariahof deze week op hun eigen manier het tourgevoel.
Tot en met donderdag kunnen bewoners op een duofiets of rolstoelfiets een ‘etappe’ afleggen in Oldenzaal. Hoewel er wel prijzen te verdienen zijn, staat volgens Mandy Spijkerman niet het afgelegde aantal kilometers voorop. “We hebben bewust geen routes vastgelegd. Het gaat er om dat bewoners weer even het gevoel van lekker buiten fietsen krijgen.”
Er zijn voor de ‘Tour du ZFO’ twee duofietsen en een rolstoelfiets beschikbaar, die konden worden aangeschaft dankzij een donatie van de Oldenzaalse Ondernemers Sociëteit Klavertje4. Er is nog een extra duofiets ‘ingehuurd’ om ’s morgens en ’s middags etappes te kunnen verrijden met bewoners van de Scholtenhof en de Mariahof.
Lees verder onder de afbeelding.
De ‘Tour du ZFO’ wordt mogelijk gemaakt omdat zich voldoende enthousiaste Fietsmaatjes en mantelzorgers hebben aangemeld, die hier graag voor op de pedalen gaan. Directeur-bestuurder Renate Bergman van Zorg Federatie Oldenzaal gaf maandagmorgen het goede voorbeeld door een bewoner van de Scholtenhof naar de Mariahof te brengen.
Tegelijkertijd met deze ‘Tour du ZFO’ in de buitenlucht, wordt er deze week bij de Scholtenhof ook binnen nog een heuse wielerwedstrijd afgewerkt. Dankzij een zogenaamd fietslabyrint (ook al een donatie van Klavertje4) wanen de bewoners zich al fietsend even een renner in de Tour omdat alle etappes virtueel op een groot scherm voorbij trekken. Het aantal afgelegde kilometers is weliswaar belangrijk, maar toch staat ook hier het plezier voorop. Mandy Spijkerman: “We willen gewoon iedereen in beweging zien te krijgen.”