Verkeer
Stuur appje
Zoek

Ruiters razen los tijdens Almelose Ruiterdagen: ‘Het is een virus’

De Almelose Ruiterdagen zijn in volle gang. Met ruim 2200 deelnemers en 10.000 startmomenten in 10 dagen hebben we het hier over het grootste hippische evenement van Nederland. ‘Het is geen sport, het is een virus’.

“Als je ermee besmet bent, kom je er moeilijk vanaf”, zegt organisator Eddie Schoneveld met een knipoog. En de symptomen? Je kunt voornamelijk ‘last’ krijgen van blijdschap vanwege alle ‘tevreden gezichten’, van deelnemers en bezoekers.

Volgens Schoneveld zit de charme van de Ruiterdagen in het feit dat iedereen mee kan doen: “Van iemand die net een half jaar op les zit tot de grote namen uit de nationale top.” Dat maakt het evenement volgens de organisator uniek: verschillende niveaus, maar wel in dezelfde ring. “Want wie meerijdt, kan in één week genoeg punten bij elkaar rijden om een klasse hoger te starten."

'Apart slag volk'

Wie zich op het terrein begeeft, komt een 'apart' slag mensen tegen, weet ook medeorganisator Romar Monfils. “Ze staan het liefst vooraan op de parkeerplaats, maar veel ruiters blijven nuchter. Het zijn mensen die graag gezien worden, of mensen die het helemaal niet boeit", zegt hij.

Blije paarden

Ook het welzijn van de paarden wordt volgens de organisatoren nauwlettend in de gaten gehouden. Eddie: “Er loopt continu een dierenarts en toezichthouder rond.” Om het welzijn van de paarden te stimuleren reikt de organisatie de Happy Athlete Prijs uit. Die gaat naar de ruiter die zijn paard goed aanvoelt en het meest één team vormt. En: de ruiters weten niet op welke rubriek ze letten. “Je moet dus altijd goed voor je paard zijn”, aldus Monfils.

icon_main_info_white_glyph

Wat is een rubriek bij paardensport?

Een rubriek in de paardensport verwijst naar een bepaalde discipline of wedstrijdklasse. Paardensport heeft verschillende disciplines, zoals dressuur, springen en eventing. Elke discipline kent verschillende niveaus die vaak aangeduid worden met de letters B (Beginneling), L (Licht), M (Midden), en Z (Zwaar).

De Ruiterdagen zijn nog maar halverwege, maar Schoneveld kreeg al veelvuldig te vragen: “Wanneer is de volgende editie?” En dat snapt hij. “Mensen zijn supertevreden. Sommigen leven er een jaar lang naartoe.” En volgend jaar? “Dan proberen we weer van een 9,8 naar 10 te gaan”, aldus Romar Monfils

Almelose Ruiterdagen
Lees ook
Almelose Ruiterdagen maakt ruim baan voor ruiters op bezemsteel met paardenhoofd
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.