Verkeer
Stuur appje
Zoek

Almelose Beachweek gaat internationaal; zandhappen voor padellers nieuw onderdeel

Beach volley Almelo
Beeld: Björn van den Elst

Het eredivisietoernooi van Almelo Beach krijgt dit jaar voor het eerst een internationaal tintje. Naast nationale topspelers maken Canadezen en Polen hun opwachting. Het Vriendentoernooi en Beachtennis zijn nieuwe onderdelen van de beachweek.

Het Marktplein en de Koornmarkt vormen het decor voor de zevende editie van de Beachweek in Almelo. Het programma is wederom opgefrist met nieuwe onderdelen. Het Vriendentoernooi is toegevoegd aan het al bestaande Horecatoernooi op maandag 23 juni. Daarnaast hoopt de organisatie met Beachtennis ( als nieuw programmaonderdeel op het padel-effect. ”Beachtennis is vergelijkbaar met padel en is net zo laagdrempelig. Die lage drempel heeft padel zo populair gemaakt. We laten ons verrassen.”

Vriendentoernooi

Volgens toernooileider Sander ten Tusscher moet je nieuwe programmaonderdelen vooral een kans geven. ”Neem het Vriendentoernooi. In omliggende plaatsen zit dat soort beachtoernooien altijd propvol. Daar spelen we een beetje op in. Nou zal dat hier niet meteen stormlopen, maar mensen moeten wel de kans krijgen om het te ontdekken. Als de eerste vriendengroepen of buurtteams de stap hebben gezet, wordt het enthousiasme vaak wel aangewakkerd.”

Mannen beachtoernooi Almelo
Beeld: Björn van den Elst

Bedrijventoernooi tjokvol

Verder zijn de velden op de Koornmarkt en het in de eerste week ’s morgens weer gereserveerd voor scholen en zit het voor donderdag het bedrijventoernooi weer tjokvol. Na het beachtennis op vrijdag (aanvang 15 uur) is het zaterdag tijd voor het grote werk met Eredivisie Beach. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni komen de twaalf hoogst geklasseerde teams naar Almelo.

Regionale coryfeeën

Bijna alle topteams dan. Want de maanden mei en juni zijn een drukke maanden voor beachvolleyballers met internationale verplichtingen, weet de toernooileider. ”Daardoor ontbreken namen die je er graag bij wilt hebben. Regionale coryfeeën als Stefan Boermans en Wies Bekhuis zijn in Zwitsterland voor een toernooi. Aan de andere kant zitten we met Almelo Beach in een periode met grote kans op mooi weer. We kennen eigenlijk niet anders dat de terrassen vol zitten. Die kans is in mei een stuk kleiner.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.