Verkeer
Stuur appje
Zoek

Muzikale huiskamer Paco Plumtrek keert terug in Almelo: 'Ik wil dat deze stad leeft'

Whats App Image 2025 05 30 at 15 32 21
Henk Lammers (l) en Tom Weel (r) zijn met andere vrijwilligers bezig met het inrichten van hun nieuwe onderkomen aan de Grotestraat
Beeld: Björn van den Elst

Na een tijdje weg te zijn geweest, is Paco Plumtrek terug in Almelo. De culturele broedplaats heeft sinds drie weken een nieuw onderkomen aan de Grotestraat 31. Tijd om op adem te komen is er amper. Op 14 juni houden ze All Mellow, een internationaal straatfestival met muziek uit alle windstreken.

De man achter Paco Plumtrek is Henk Lammers (61). Muzikant, kunstenaar en al zo’n 25 jaar het gezicht achter Paco Plumtrek. Hij noemt het zijn alter ego. “Ik heb de wereld rondgereisd als straatmuzikant. Maar Almelo is het middelpunt van mijn wereld.”

“Ik kan op de bank zitten of Almelo mooier maken. Ik doe beide.”

Henk Lammers kreeg zo’n 20 jaar geleden een atelier in zijn tijd aan de kunstacademie. Daar nodigde hij allerlei muzikanten uit die op het punt stonden van doorbreken. Daar komt de inspiratie vandaan voor de ‘muzikale huiskamer’ van Almelo wat Paco Plumtrek moet zijn. Aan de Grotestraat kan je de huiskamer binnenlopen, waar plek is voor huiskameroptredens en het exposeren van kunstwerken. “Kleinschaligheid is onze kracht. Daaruit ontstaan mooie ontmoetingen en gesprekken.”

Vier Almelose bands tussen internationale acts

Het festival All Mellow is een logisch vervolg op dat idee. Op 14 juni speelt de muziek zich niet binnen, maar buiten af. Verspreid door de stad treden achttien acts op, van de Kerkstraat tot café de Stam. Geen groot podium, maar gewoon op straat. Busking, zoals dat internationaal heet. De naam All Mellow is een knipoog naar de stad. “Een speelse verbastering van Almelo. En makkelijker uit te spreken voor onze internationale gasten”, zegt Lammers met een glimlach. Er is ook ruimte voor jong talent; vier Almelose bands zijn te horen tijdens All Mellow.

‘Ik wil dat deze stad leeft’

Het festival wordt volledig zelfstandig georganiseerd. Geen subsidie, wel met veel vrijwilligers. “We doen dit omdat we geloven in Almelo. Omdat we willen dat deze stad leeft. Ook al is het soms vechten tegen de bierkaai.” De plek aan de Grotestraat is voorlopige. Alleen voor deze zomer. Wat daarna komt, is nog onzeker. Maar Lammers blijft erin geloven. “Ik kan op de bank gaan zitten. Of ik kan proberen de stad een beetje mooier te maken. Het laatste geeft me het gevoel dat ik leef.”

0c1df4d7 0e16 4322 b43e 85759d7684c6
Tom Weel (l) en Henk Lammers (r) voor hun nieuwe onderdak aan de Grotestraat 31
Beeld: Björn van den Elst
20230517 Still henk lammers
Lees ook
Podium Paco Plumtrek moet pand binnenstad Almelo deze maand verlaten, nieuw onderkomen nog onzeker
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.