Defensie wil de nieuwe, grootschalige munitieopslag laten bouwen in Staphorst, zo meldt RTL Nieuws. Het zou betekenen dat de locatie Agelo, waar mogelijk 29 huishoudens plaats zouden moeten maken voor de defensieplannen, komt te vervallen.
Defensie zoekt ruimte om te kunnen groeien, onder meer met kazernes, oefenterreinen, vliegvelden voor de F-35's en dus ook het opslaan van bommen en kogels. Voor dat laatste stonden nog drie locaties op de shortlist van de krijgsmacht: Biddinghuizen, Agelo en Staphorst. In een eerder stadium is Dalfsen ook onderzocht.
Bronnen verklaren tegenover RTL Nieuws dat de keuze op Staphorst is gevallen. Daar staat al een kleinschalig munitiedepot dat dan uitgebreid zal moeten worden. Vier woningen in de omgeving lopen het gevaar dat ze moeten wijken voor deze plannen in verband met de veiligheid. In Agelo zou het gaan om 29 huishoudens. Het afgelopen jaar kwamen de bewoners daar meermaals in protest tegen de defensieplannen.
Staphorst stond eerst niet op de lijst van te onderzoeken locaties van defensie, maar bood zichzelf aan. In ruil daarvoor wil de gemeente graag een nieuwe aansluiting op de A28 en een tunnel onder het spoor door, vlak bij het munitiedepot. Of die wensen ingewilligd worden, is niet bekend.