Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
Twente FM logo

Jubileumconcert Concordia Overdinkel: ‘Muzikale reis door honderd jaar Concordia’

Decennia oude muziek klinkt zondagmiddag 25 mei in ’t Muziekhoes in Overdinkel. Muziekvereniging Concordia bestaat dit jaar honderd jaar en viert dat met een muzikale reis door haar eigen eeuw. “We beginnen bij 1925, het jaar van de oprichting”, meldt voorzitter Jorgos Thravalos in de ochtendshow van Twente FM.

Decennia oude muziek klinkt zondagmiddag 25 mei in ’t Muziekhoes in Overdinkel, naast muziek uit deze tijd. Muziekvereniging Concordia bestaat dit jaar honderd jaar en viert dat met een muzikale reis door haar eigen eeuw. “We beginnen bij 1925, het jaar van de oprichting”, meldt voorzitter Jorgos Thravalos in de ochtendshow van Twente FM.

Hele jaar door feest

Voor de Overdinkelse muziekvereniging is het dit hele jaar door feest. Het begon al met de feestelijke nieuwjaarsreceptie, in het teken van het honderdjarig bestaan, en met de Oald Muzikantendag in april. Zondag 25 mei staat het jubileumconcert op het programma, een muzikale reis door de eeuw van Concordia. Elke periode heeft haar eigen muzikale geschiedenis. “We beginnen bij 1925, het jaar van de oprichting. En we gaan door tot nu. Elke tien jaar pakken we een aantal muziekstukken, voor drumband of orkest, om zo langzamerhand uit te komen bij de tijd van nu.”

Audiofragment
Concordia presenteert het 100-jarige jubileum concert | Jorgos Thravalos
Muziekvereniging Concordia Overdinkel bestaat dit jaar 100 jaar en viert deze bijzondere mijlpaal met een feestelijk jubileumconcert op zondag 25 mei. Het concert, getiteld “Een muzikale reis door 100 jaar Concordia”, vindt plaats in ’t Muziekhoes aan de Hoofdstraat 66a in Overdinkel. Vanaf 14:00 uur is iedereen van harte welkom om deze bijzondere middag mee te beleven. De toegang is gratis.

Van Florentiner Marsch tot Elvis

“Het is best lastig om bij elk decennium het passende stuk te vinden, maar we gaan echt muziek uit die tijd spelen. Niet alleen Elvis en de Beatles komen voorbij, maar ook de Florentiner Marsch, uit de periode rond 1925”, aldus Thravalos. Hoewel van veel muziekverenigingen het ledenbestand een dalende lijn vertoont, stijgt het ledenbestand van Concordia.

Gevarieerd programma

Alle secties doen mee aan het jubileumconcert; zowel het A-orkest als het B- en C-orkest, de jeugddrumband, drumband en de blokfluitgroep. “Het is een gevarieerd programma van bijna twee uur. De entree is vrij, en iedereen die zin heeft is welkom. Kom gerust, er is vast nog wel een plekje”, nodigt Thravalos. Het concert vindt plaats in de vertrouwde omgeving van ’t Muziekhoes in Overdinkel. De deuren openen om 13.30 uur, het concert begint om 14.00 uur.

Concordia is opgericht op 27 september 2025. De jubileumactiviteiten gaan nog even door, met een jubileumweekend van 26 tot 28 september, de Vrienden van Dinkellive op 7 november en een afsluitende kerstborrel op 18 december.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.