De politie en de wijkwacht zijn dinsdagmiddag in de Enschedese wijk Helmerhoek uren op zoek geweest naar een vuurwerkbom. Het gaat om een 'zeer gevaarlijk voorwerp', meldt wijkwacht Cemal Dogan op Facebook. Een fles, half gevuld met een brandbare vloeistof, waaraan een stuk vuurwerk is vastgeplakt. Het voorwerp behoorde toe aan een verdachte van een ernstige bedreiging.
Inzake de bedreiging is er door de politie snel gehandeld. Er is een aanhouding verricht. Het probleem is dat de verdachte de vuurwerkbom waarmee werd gedreigd ergens in de wijk is 'kwijtgeraakt'.
Het voorwerp zou ergens in de omgeving van het traject Bögelskamphoek richting de Broekheurne-Ring gelegen moeten hebben. "Wij doen de waarschuwing ook uit, omdat we ouders willen waarschuwen dat kinderen niet zomaar iets oppakken dat gevaarlijk kan zijn", aldus wijkwacht Cemal Dogan dinsdagmiddag. Rond 16.00 uur meldt Dogan dat een buurtbewoner het flesje met inhoud heeft gevonden. Verdere mededelingen zijn er door de politie niet gedaan.