Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in

Thema-uitzending Klokhuis gewijd aan April-meistaking

230502 klokhuis amstaking PR
Het Klokhuis
Presentator Janouk Kelderman in een van de enorme hallen van de voormalige machinefabriek Gebr. Stork & Co in Hengelo.

Op donderdag 4 mei besteedt Het Klokhuis in een speciale aflevering aandacht aan de in Hengelo begonnen April-meistakingen tijdens de Tweede Wereldoorlog.

Ooggetuige Trienke Postma-Friso

Presentator Janouk Kelderman bezoekt de voormalige machinefabriek Gebr. Stork & Co in Hengelo, de plek waar de staking begon, en ze spreekt er met ooggetuige Trienke Postma-Friso. "Zij zag in 1943 met eigen ogen hoe dapper, maar ook hoe gevaarlijk staken op dat moment was", aldus Kelderman.

icon_main_info_white_glyph

Waarom en door wie?

Het jongerenprogramma van NPO Zapp legt donderdag 4 mei om 18.40 uur in heldere bewoordingen uit waarom er destijds gestaakt werd, door wie en waarom de April-meistakingen van 1943 tegenwoordig worden gezien als keerpunt in de oorlog.

Heldere bewoordingen

Tijdens de Tweede Wereldoorlog waren de nazi's hier de baas en wie tegen hen in ging, riskeerde zijn of haar leven. Toch vond in het voorjaar van 1943 de grootste opstand tegen de bezetter tijdens de hele oorlog plaats. Door het werk neer te leggen kwam ongeveer een half miljoen Nederlanders in het hele land in verzet.

Storkgebouw
Lees ook
Eerste aflevering 1Twente-podcast 'Achter Hengelo': De vergeten staking van 1943
230502 klokhuis EENMALIG GEBRUIK
Het Klokhuis
Presentator Janouk Kelderman spreekt onder meer met ooggetuige Trienke Postma-Friso.
Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.