Molendijk is gespecialiseerd in Hearthstone, een strategisch kaartspel. Het is een denksport, maar dan eentje die als virtueel kaartspel via het internet wordt gespeeld.
Aan het toernooi deden 8 topspelers uit Europa en 8 uit thuisland China mee. Volgens Molendijk is een van de belangrijke toernooien ter wereld in zijn sport. De Enschedeër won het toernooi en de bijbehorende hoofdprijs: een prachtige Aston Martin.
Lifechanging
Toch koos hij niet voor de auto. Als alternatief werd een geldprijs van 186.000 euro aangeboden. "Voor alle duidelijkheid: ik heb de geldprijs genomen en niet de auto. Een Aston Martin rijden is cool maar het geld is lifechanging", schrijft hij op Twitter.
De Tukker zegt geen woorden te hebben voor zijn zege. Eerder won hij twee Europese titels. "Ik ben overweldigd door alle reacties. Ik voel veel emoties maar ben toch vooral sprakeloos."
Molendijk gaat gewoon door Hearthstone, deze donderdag zit hij alweer live op Twitch te gamen. Op dat kanaal kunnen liefhebbers zijn tactieken volgen en vragen stellen.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Pixabay