De temperatuur buiten was vanochtend zo'n twee graden, de gevoelstemperatuur nog wel kouder. Maar ze laten zich niet uit het veld slaan, de leerlingen van basisschool De Triangel in Enschede. Bijna allemaal komen ze vandaag in een korte broek naar school, om hun zieke schoolgenootje te steunen.
De zieke leerling, Lennard, zit in groep 8 van de school en heeft een neuroblastoom. Een zeldzame vorm van kanker die ongeveer 25 kinderen per jaar krijgen.
Het was de reden voor klasgenoot Mart Geesing om een actie te organiseren waarbij zoveel mogelijk leerlingen in een korte broek naar school komen. De 'korte broeken-actie' van KiKa. Door de actie heeft Mart inmiddels al meer dan 6.000 euro opgehaald voor het goede doel."
Lennard zit al sinds groep 1 bij ons in de klas", vertelt Mart. "Momenteel heeft hij het heel moeilijk, hij heeft nu veel chemokuren", vult een klasgenoot aan. De kinderen krijgen door het dragen van een korte broek koude benen. Dit staat symbool voor zieke kinderen tijdens de actie.
De moeder van Mart hielp met het organiseren van de actie. "Het raakt ons allemaal, vooral de kinderen natuurlijk", zegt Marije Geesing. "Ze zijn er dagelijks mee bezig, daarom is het zo mooi dat iedereen massaal meedoet"
Het zusje van Lennard vindt het een hele mooie actie. "Echt iedereen heeft een korte broek aan", reageert Judith. Ze hoopt dat het geld goed terecht komt. "Om te weten wat kanker is en hoe we het bij mensen weg kunnen halen."
De teller van de actie staat dus inmiddels op meer dan 6.000 euro. Mart heeft een specifiek doel voor ogen. "10.000 euro! Maar ik weet niet of dat wel lukt. 7.000 euro moet lukken denk ik."
De actie steunen? Dat kan via de website van KiKa.