De gemeente Dinkelland heeft de plannen voor de nieuwe scholen aan de Molendijk en Oranjestraat september gepresenteerd. De Alexander/De Veldkamp en de Kingschool krijgen een nieuw gebouw met veel ruimte om buiten te spelen. Het gebouw komt op de hoek van de Molendijk en de Oranjestraat. Iedere school krijgt een eigen plek maar kunnen ook ruimtes samen gebruiken.
De ingangen komen aan de kant van het terrein tussen de scholen. Daar ontstaat een centrale plek die de scholen met elkaar en met het Kulturhus, Dorper Esch, Twents Carmel College, SCD’12 verbindt.
Wethouder Richard de Way: “Met deze nieuwbouw krijgen de scholen ieder hun eigen plek. Ook het groene terrein en de verbinding met alle andere voorzieningen maken dit een plek die iets toevoegt aan de omgeving.”
De plek rond de scholen wordt ook vernieuwd. De grote, oude bomen blijven staan. Er komt een
groen terrein met verschillende plekken om te spelen. Het groen sluit aan op het landschap richting het Dinkeldal. Bij de plannen is ook gekeken naar het opvangen van regenwater.
Uit onderzoek blijkt dat er na de bouw voldoende parkeerplaatsen worden gerealiseerd in de directe omgeving. De gemeente kijkt bij de verdere uitwerking ook naar goede plekken voor fietsen.
De omwonenden vroegen tijdens de presentatie aandacht voor de sociale veiligheid op en rond het terrein. De gemeente neemt die opmerkingen mee bij de verdere uitwerking.
De gemeente Dinkelland werkt het plan nu verder uit. Daarna gaat de gemeente aan de slag met de plannen voor de herinrichting van de Oranjestraat, Molenstraat en Ootmarsumsestraat.
Volgens de huidige planning wordt begin 2027 gekozen wie het schoolgebouw gaat bouwen. De bouw begint naar verwachting in de tweede helft van 2027.