René Wagelaar snapt niet dat Daouda Weidmann niet eerder een basisplaats heeft gekregen op het middenveld bij FC Twente. "Wat een geweldig mooie voetballer. Er gaat wel eens wat fout, maar die is veruit de beste." Wagelaar zit samen met oud-voetballer Danny Hoekman aan tafel bij 1Twente VoetbalTijd. Naast de wedstrijden van FC Twente komt de tweede wedstrijd van Heracles in de Keuken Kampioen Divisie ten sprake, die wederom spectaculair was.
FC Twente won in eigen huis gemakkelijk met 6-0 van FC DAC, maar speelde in Slowakije ternauwernood gelijk (3-3). "Het is toch een schande hoe ze daar speelden? Hoe kan je daar nou heen vliegen als supporter en ze leggen een pot op de mat als een vierdeklasser. Dat kan veel beter, moet je kijken hoe Heracles tekeergaat", aldus Wagelaar. "Misschien kunnen ze ook niet veel beter."
In de wedstrijd tegen PEC Zwolle (3-1 winst) was Daouda Weidmann belangrijk met een doelpunt. Wagelaar snapt niet dat hij niet eerder een basisplek heeft gekregen: "Die heeft gisteren laten zien dat die jongen gewoon een basisplek moet hebben op het middenveld. Dat is ongelooflijk dat dat niet eerder is gebeurd. Hij kan nog beter dan dit." Hoekman is het met hem eens: "Weidmann is inderdaad een interessante voetballer. Een zeer talentvolle jongen, ik denk dat FC Twente daar veel plezier aan kan beleven."
Heracles won afgelopen vrijdag verdiend maar uiteindelijk met de nodige moeite van FC Den Bosch. Na twee doelpunten van Jean-Paul N'Djoli schoot Tristan van Gilst vlak voor tijd de 3-2 tegen de touwen. Wagelaar is onder de indruk van de 23-jarige middenvelder annex aanvaller: "Hij schiet hem goed in, met vertrouwen. Dat had hij vorig jaar niet. Als hij dit seizoen zo doordraait, dan is hij volgend seizoen helemaal eredivisie-klaar." Dat de gasten bijna met een resultaat terugreisden met een resultaat had te maken met het keeperswerk van Pepijn van de Merbel. De doelman van de Bosschenaren had maar liefst veertien reddingen. “Ik kende hem niet, maar hij hield Den Bosch lang in de wedstrijd met opmerkelijke reddingen", zegt Hoekman over de 24-jarige keeper.
Danny Hoekman (1964) is een voormalig voetballer en trainer. Zijn carrière werd onderbroken nadat hij in 1987 zwaar geblesseerd raakte na een overtreden van FC Utrecht-keeper Jan Willem van Ede. Hij kijkt hier nuchter op terug: "Zelf heb ik het niet zo heftig ervaren als de omgeving. Ik denk dat het een dermate kamikaze-actie was waardoor ik achttien maanden uit het voetbal lag." Hoekman denkt niet dat het met opzet was: "Ik kan me niet voorstellen dat een speler het veld ingaat en denkt: ik ga bewust een speler door midden schoppen."