Verkeer
Stuur appje
Zoek

Nieuwe expositie en podcast brengen geschiedenis van het Almelo-Nordhornkanaal tot leven

Bij de nieuwe expositie ‘ Het kanaal vertelt’ in het Huis van Katoen en Nu komen verhalen over het Almelo-Nordhornkanaal tot leven. Gistermiddag werd de expositie geopend door initiatiefnemer Erwin Lette, het brein achter meerdere tentoonstellingen in de Almelose huiskamer. Ook werd de podcast ‘ Polderjongens – Het verloren kanaal’ gelanceerd. 

Lette is ervan overtuigd dat een expositie niet groot van omvang hoeft te zijn om een diepe indruk achter te laten op bezoekers. Aan de wanden hangen zes portretten van inwoners langs het kanaal die hun ervaringen delen. Deze verhalen zijn opgenomen en kunnen door bezoekers worden beluisterd. "Het is niet zozeer een hele grote expositie met allemaal panelen en voorwerpen. Het is iets om naar te luisteren en dat kan gewoon door met je telefoon een QR-code te scannen en dan komt het geluidsfragment van die desbetreffende persoon tevoorschijn", legt de initiatiefnemer uit. 

Podcast

Tijdens de opening van de expositie werd ook de podcast 'Polderjongens – Het verloren kanaal' gelanceerd. In deze driedelige podcastserie wordt de luisteraar meegenomen in het verhaal over het ontstaan van het Almelo-Nordhornkanaal. Ook komt de luisteraar te weten wie de Polderjongens waren en hoe het hen verging toen ze het kanaal met de hand uitgroeven. 
 
De expositie ‘ Het kanaal vertelt’ is vanaf 5 augustus twee maanden lang te bezoeken tijdens de openingstijden van het Huis van Katoen en Nu aan het Marktplein in Almelo. 

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.