Verkeer
Stuur appje
Zoek

Straks nog een rechtstreekse trein tussen Hengelo en Amsterdam: nieuwkomer GoVolta mikt op binnenlandse reizigers

260319 govolta
Beeld: GoVolta

Treinbedrijf GoVolta wil haar internationale treindiensten, zoals die tussen Amsterdam-Berlijn en Amsterdam-Hamburg ook beschikbaar stellen voor reizigers die rechtstreeks van Hengelo naar Amsterdam willen reizen. Dat verzoek heeft het bedrijf gedaan bij de Autoriteit Consument en Markt. Met de komst van een directe verbinding naar Amsterdam CS komt er een grote wens uit voor de Twentse politiek die al jaren om meer rechtstreekse verbindingen. “Onze treinkaartjes worden zeker de helft goedkoper dan die van de NS”, zegt Hessel Winkelman, één van de oprichters van GoVolta. 

De GoVolta-trein rijdt sinds maart tussen de twee hoofdsteden en stopt daarmee ook in Hengelo. GoVolta heeft bij de Autoriteit Consument en Markt een melding gedaan om ook binnenlandse reizigers toe te mogen laten op de treinverbindingen.  

In maart reed de eerste GoVolta trein naar Berlijn met een tussenstop in Hengelo. Op het perron stonden onder andere de verkeerswethouders van Hengelo en Enschede. De directie van GoVolta sprak daar met de Twentse delegatie. “In de regio is behoefte aan meer treinopties en dan met name richting Amsterdam”, zegt Hessel Winkelman, medeoprichter van GoVolta.

Wensen uit de regio

De treinen rijden sinds deze zomer iedere dag op en neer, met uitzondering van de dinsdag. Nu de treinen al een poos op weg zijn, is gekeken naar de bezetting op de treinen. “De treinen zitten normaal eigenlijk altijd vol, vooral rond de weekenden.”

Passagiers stappen op verschillende stations uit, waardoor er toch wat ruimte ontstaat: "Uit onze analyse kwam naar voren dat wij wel wat ruimte hebben om mensen tussen Hengelo en Amsterdam mee te nemen”, zegt de directeur. “Zo willen we tegemoed komen aan de wensen van de regio.” 

Twentse lobby

Daarmee gaat een grote wens in vervulling, want de Twentse politiek heeft flink gelobbyd. Twintig jaar geleden verdween de laatste directe binnenlandse verbining met Amsterdam CS. Later werd ook de IC naar Schiphol opgedoekt. Het is tegenwoordig wel mogelijk om via de  ICE vijf keer per dag naar Amsterdam te rijden. Een los ticket kost drie euro extra.

'Voor de helft goedkoper'

GoVolta rijdt sinds maart tussen Amsterdam – Berlijn en Amsterdam – Hamburg en vanaf december wil het bedrijf ook naar Parijs treinritten aanbieden. Er worden  reizen aangeboden voor lagere tarieven dan bijvoorbeeld de ICE trein. Voor de binnenlandse reizigers moet het ook goedkoper zijn dan de concurent: “Onze kaartjes worden zeker de helft goedkoper dan de NS.” 

Het liefst wil GoVolta ook graag mensen meenemen die een abonnement of een studentenreisproduct hebben. “Dan moeten er wel noodzakelijke aanpassingen worden gedaan aan het station, zoals paaltjes om in en uit te checken. Daarvan ben je afhankelijk van andere partijen, zoals de NS of ProRail.” 

Het bedrijf heeft de plannen gemeld bij de Autoriteit Consument en Markt (ACM). Deze onafhankelijke partij reguleert de treinmarkt in Nederland. Andere partijen, zoals bijvoorbeeld de NS, kunnen formeel gezien bezwaar aantekenen. Govolta wil vanaf eind september mogelijk maken dat binnenlandse reizigers mee kunnen rijden. 

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.