In de winkelstraten zijn de kleurrijke ‘sfeerbollen’ opgehangen en op de Groote Markt is inmiddels ook al het gigantische podium opgebouwd, waar dinsdagavond de koninklijke harmonie St. Joseph de Boeskool ‘lös’ blaast met een populair-klassiek programma. Oldenzaal maakt zich op voor het jaarlijkse zomerfeest, waarbij de stad zes dagen lang wordt overspoeld door vele tienduizenden bezoekers, voor wie er van alles gratis te beleven valt. Van een grote braderie en rommelmarkt tot straattheater, een kidsdorp, culinaire proeftuinen en heel veel (live)muziek voor jong en oud.
Traditiegetrouw zijn er tijdens het Oldenzaalse zomerfeest de Boeskool is lös ook altijd al dan niet ludieke acties voor het goede doel. Zo hebben de dames van Lions B.O.C.A. Oldenzaal het initiatief genomen voor de verkoop van een uniek herbruikbaar wijnglas met daarop het ‘Boeskool Wiefke’. De club van betrokken Oldenzaalse dames, die zich inzet voor maatschappelijke en lokale initiatieven, hoopt minimaal 1000 van deze kunststof glazen te verkopen. De volledige winst gaat naar Wijngaard Kötter.
Het idee voor deze actie ontstond tijdens de vorige editie van de Boeskool is Los, toen de leden van Lions B.O.C.A. zagen dat er steeds meer aandacht kwam voor het verminderen van wegwerpplastic. Dat inspireerde hen tot het (laten) ontwikkelen van een duurzaam alternatief: een herbruikbaar kunststof wijnglas met een goudkleurige opdruk van het Boeskool Wiefke. Het glas met een speciale elastische houder, kan met een musketonhaak eenvoudig aan een broeklus, riem of handtas worden bevestigd.
Loes Visscher van Lions B.O.C.A. Oldenzaal: “Met dit glas laten we zien dat duurzaamheid en gezelligheid heel goed samengaan.” Het glas is vaatwasserbestendig en kan niet alleen tijdens Boeskool is Los worden gebruikt, maar bijvoorbeeld ook bij festivals, op de camping, in de jacuzzi of gewoon thuis.
Behalve het wijnglas is er voor de liefhebber ook een kleine oplage bierglazen beschikbaar, waarvan de opbrengst ook naar Wijngaard Kötter gaat.
De glazen worden tijdens Boeskool is Los verkocht aan de Grootestraat 1, voor Kasteel Mode.
Net als de dames van Lions B.O.C.A. grijpen de mannen van de Ronde Tafel Oldenzaal het ‘podium’ van de Boeskool is lös aan om met een ludieke actie geld in te zamelen voor goede doelen. Op zaterdag 8 augustus moet de eerste Grote Boeskool Badeendjesrace niet alleen voor een vrolijk kijkspektakel zorgen, maar ook geld in het laatje brengen voor lokale clubs en verenigingen. De Ronde Tafel tovert op die dag de Marktstraat om in een ‘waterbaan’ waar duizenden gesponsorde badeendjes van ‘vijver’ naar ‘vijver’ zullen dobberen.
Niels Wenneger van de Ronde Tafel Oldenzaal: “Met de Boeskool Badeendjesrace willen we iets neerzetten dat past bij Oldenzaal: gezellig, laagdrempelig en samen voor de lokale gemeenschap. Met hulp van inwoners, scholen, verenigingen en ondernemers maken we hier samen een prachtig nieuw evenement van.” Het serieuze idee achter de ludieke actie is simpel: voor 5 euro kan een badeendje worden ‘geadopteerd’, waarbij de donateur zelf bepaalt welke vereniging geld ontvangt.
Jules Reimerink van de Ronde Tafel Oldenzaal: “De kracht van dit evenement zit in de verenigingen. Zij kunnen hun achterban activeren, eendjes laten adopteren en op een laagdrempelige manier geld genereren voor hun eigen clubkas.” Basisscholen uit Oldenzaal en omgeving kunnen gratis deelnemen aan een aparte scholenrace, waarbij klassen maken kans op een schoolreisje. Voor bedrijven is er de Bedrijfsbadeendjesrace. Voor meer info, zie: www.boeskoolbadeendjesrace.nl
Voor een compleet overzicht van alle activiteiten in het kader van het zomerfeest De Boeskool is lös, zie: www.boeskoolislos.nl.