Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
Twente FM logo

Vernieuwde rioolwaterzuivering in Tubbergen weer stap dichter bij de afronding

Start sloop deel oude zuivering
Start sloop deel oude zuivering.
Beeld: Waterschap Vechtstromen

De nieuwe rioolwaterzuivering in Tubbergen is een belangrijke stap verder. De nieuwe Nereda®-installatie draait inmiddels volledig en zuivert al het afvalwater uit de omgeving.

De afgelopen maanden is de nieuwe zuivering stap voor stap in gebruik genomen. Inmiddels verwerkt de nieuwe Nereda®-installatie al het afvalwater, meldt Waterschap Vechtstromen. ‘De bacteriën die zorgen voor de biologische zuivering doen hun werk goed en de installatie functioneert stabiel.’ Hoewel de installatie nu volledig draait, blijft het waterschap de werking de komende tijd nauwkeurig volgen en waar nodig verder afstellen.

icon_main_info_white_glyph

Nereda® zuiveringstechnologie

Nereda® staat voor een nieuwe zuiveringstechnologie die verschillende voordelen heeft. Zo worden er geen chemicaliën gebruikt. Daarnaast is er met deze technologie een kleiner oppervlak nodig. En doordat de zuiveringsinstallatie kleiner is, is er minder energie nodig. Daarnaast is Nereda® ook geschikt om in de toekomst eventueel grondstoffen uit het afvalwater terug te kunnen winnen. Samen met een nabehandeling via een doekenfilter draagt de Nereda® techniek bij aan het bereiken van de normen van de Kaderrichtlijn Water.

Sloop delen oude zuivering

Nu de nieuwe installatie draait, zijn grote delen van de oude zuivering niet meer nodig. De afgelopen maanden zijn al verschillende onderdelen van de oude zuivering gesloopt. Voor de bouwvak zijn deze werkzaamheden grotendeels afgerond. Alleen de twee nabezinktanks en de oude slibopslag met werkplaats blijven voorlopig nog staan. Deze worden naar verwachting begin 2027 gesloopt.

Geurfilters

Op de plekken waar installaties zijn gesloopt, zijn de ontstane bouwputten deels aangevuld met zand. Inmiddels zijn ook de voorbereidingen gestart voor de aanleg van de vloeren van de nieuwe geurfilters. Deze geurfilters helpen om eventuele geuroverlast zoveel mogelijk te beperken.

Start bouw bedrijfsgebouw

Na de bouwvak gaat de aannemer verder met de volgende fase van de nieuwbouw. Er wordt onder meer gestart met de bouw het nieuwe bedrijfsgebouw, een buffer voor gezuiverd afvalwater en het plaatsen van de geurfilters.
Met deze werkzaamheden komt de vernieuwde rioolwaterzuivering in Tubbergen weer een stap dichter bij de afronding.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.