Een 27-jarige automobiliste uit Hengelo heeft dinsdagochtend een flinke ravage aangericht op de Gronausestraat in Enschede. De vrouw vloog kort voor 06.00 uur uit de bocht en botste met grote kracht tegen twee geparkeerde auto's. Uit een blaastest bleek dat ze onder invloed was van alcohol.
Door de enorme klap schoten de geparkeerde voertuigen naar voren en raakten zwaar beschadigd. De Gronausestraat lag bezaaid met brokstukken en onderdelen van de betrokken auto's.
De bestuurster is door de politie meegenomen naar het bureau voor een alcoholtest. Daar blies zij 690 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht (ugl), ruim drie keer de toegestane hoeveelheid voor een ervaren bestuurder. Haar rijbewijs is direct ingevorderd. Het Openbaar Ministerie beslist wanneer zij haar rijbewijs terugkrijgt en welke verdere gevolgen de zaak heeft.
Tijdens de afhandeling van het ongeval werd de Gronausestraat gedeeltelijk afgesloten. Het verkeer werd omgeleid via de busbaan. Een bergingsbedrijf heeft de zwaar beschadigde voertuigen afgevoerd.