Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
Twente FM logo

Hellehondsdagen in De Lutte aangepast: ‘Rustig aan, maar blijven genieten’

De Lutte Hellehond
De Hellehond in De Lutte
Beeld: delutte.com

De Hellehondsdagen in De Lutte beleefden donderdag hun eerste feestelijke avond. Tijdens deze avond kreeg de Hellehond haar bijzondere verlichting, die de mythische uitstraling van de Hellehond accentueert. Inmiddels heeft de organisatie het programma aangepast, vanwege de warmte, vertelt Job Nijhuis van de organisatie in de ochtendshow van Twente FM.

“Vanavond, vrijdagavond, beginnen we om een uur of negen. We hebben iets nieuws, de Masked Singer. Een eigen versie, opgezet door vrijwilligers die gaan er iets fantastisch van gaan maken. Daarnaanog een DJ, die de boel een beetje komt opzwepen en afsluiten”, aldus Nijhuis.

Het programma voor zaterdag 27 juni begint op een eerder tijdstip en is ingekort. Nijhuis: Het kinderprogramma begint om negen uur ’s morgens, en duurt tot een uur of één.” 
Vooralsnog gaat het Cornholetoernooi op zaterdagmiddag door. “s Avonds is het weer feest en komt Falsch und Verrückt er een mooie avond van maken.” 

icon_main_info_white_glyph

Informatie

Actuele informatie  is te vinden op de social media en we website van de Hellehondsdagen. Hier staan eventuele last-minute wijzigingen. 

De laatste feestdag is op zondag 28 juni. “Zondag is onze mooiste dag”, vindt Job Nijhuis. “Er zijn verschillende activiteiten. Onder andere de Hellehondswandeling, oldtimertochten met de trekkers en de brommertjes, proef & geniet en de zomerfair. Allerlei verenigingen staan met een kraampje langs de weg. En in de tent is van alles te doen”, somt Nijhuis op. “We doen het rustig aan, maar blijven ook genieten.”

Audiofragment
Hellehondsdagen aangepast: 'rustiger aan doen' | Job Nijhuis

De Hellehond

De Hellehond in De Lutte werd donderdagavond opnieuw in het licht gezet. Met een uitgekiende verlichting: immers moest het verlichten voldoen aan de sage van de Hellehond, de unheimische, angstaanjagende en waakzame uitstraling van de hond moet bij nacht geaccentueerd worden. 
Het dorpsbeeld werd jarenlang verlicht door twee lichtmasten. Met de herinrichting van het dorp verdween ook die verlichting. Sinds donderdagavond is de Hellehond in De Lutte weer op een bijzondere manier verlicht. 

icon_main_info_white_glyph

Hellehond en Hellehondsdagen

Tijdens de jaarlijkse Hellehondsdagen in het dorp De Lutte wordt de verjaardag gevierd van het beeldmerk van het dorp, de Hellehond. Dit jaar is het 75 jaar geleden dat de Hellehond is gemaakt en naar De Lutte kwam. Kunstenaar Pieter de Monchy heeft het beeld vervaardigd op verzoek van Luttenaar Dolf Molkenboer. In 1950 begon hij aan de klus aan de Kloveniersburgwal hartje Amsterdam. In 1951 werd het beeld van driehoog uit het atelier getakeld en naar De Lutte vervoerd. Toen Molkenboer vertrok uit De Lutte kocht de gemeente Losser het beeld.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.