Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
Twente FM logo

Eerste talkshow Regge Peil Wierden-Enter over Enterse Haringparty, SVZW-seizoen, zitmaaierrace en 'de klik met Nick' Hubers

Op ’n Waarf in Enter is woensdagavond de eerste editie van de talkshow van Twente FM, Regge Peil Wierden-Enter, opgenomen. Het is een pilot, en het duurt even voordat technisch alle zaken kloppen. Maar gasten en publiek zijn geduldig, genieten van het uitzicht, ganzen die overvliegen, de zomp die aangemeerd ligt. Deze eerste editie wordt uitgezonden op vrijdag 26 juni, om 19.00 uur op 1Twente TV en Twente TV. 

Aan tafel schuift Chiel Bolscher aan, van de organisatie van de Enterse Haringparty. Presentatoren Femke Baan en Jeroen Roozendaal vragen naar het verloop van de party, die de avond daarvoor gehouden is en het mooie bedrag van 31.300,- euro opbracht. Dat geld wordt besteed aan de bouw van een nieuwe Enterse zomp. Bolscher vertelt over het veilen, waarom hijzelf niet zo van de haring is en wat die onmeunigen snoeppot op de veiling deed. Nog iets: men kan alvast een goed doel aanmelden voor de eerstvolgende Enterse Haringparty!

Presentatoren Regge Peil
Presentatoren Femke Baan en Jeroen Roozendaal
Beeld: Twente FM

Deense bomen

De Regionale Stichting Enterse Zomp is blij met het bedrag, zegt Henk Pluimers, bestuurslid van de stichting. Hij legt iets uit over die bouw: noodzakelijke houten natuurvormen, hoge Deense bomen zonder knoesten, en hoe de bouw van een zomp ook een toeristische trekpleister is.

Foto van de Maand

Aan de hand van een foto van Wim Scholman vertelt Hilko de Wilde over de zitmaaierrace, die onlangs in Notter verreden werd tijdens de Midzomerfeesten Notter-Zuna. Over hoge snelheden, opspattend zand, de kick en kampioenschappen. En de sfeer.

Foto van de maand Wim Scholman
Foto van de Maand
Beeld: Wim Scholman

Half jaar Hubers

Burgemeester Nick Hubers, inmiddels een half jaar burgemeester van de gemeente Wierden, was bij de zitmaaierrace in Notter, overigens ook op de Enterse Haringparty. Aan tafel vertelt hij over de ‘klik met Nick’. Er is ook iets over ‘frisse wind’. Carbid schieten, de situatie bij ‘t Wedervoort die landelijk nieuws werd, ook de gemeenteraadsverkiezingen komen aan de orde en Hubers reageert op ongenuanceerde reacties op Facebook nadat bekend werd dat de gemeente aan de verspreidingswet gaat voldoen. 

De Zwaluwen vliegen hoog...

De eerste club die Hubers uitnodigde langs te komen, was SVZW. Hij was erbij toe de club won van NEO Borne. Trainer Frank Eeftink en aanvoerder Robin de Jong schuiven aan om het prachtige seizoen van de Zwaluwen door te nemen. En kijken vooruit naar het nieuwe seizoen in de 3e divisie, met De Jong op de bank… 

Het Reggelied

Zanger en gitarist Bert Jansen sluit af met een lied over de Regge, de rivier die al eeuwen door deze regio stroomt, de rivier die deze streek verbindt. Een perfecte afsluiting van een zomerse avond aan het water, op ’n Waarf in Enter.

Volgende opnames

De talkshow Regge Peil Wierden-Enter wordt na de zomervakantie voortgezet en wordt eens in de maand opgenomen, telkens op een andere locatie in de gemeente Wierden. 

icon_main_info_white_glyph

Uitzendingen

Het praatprogramma wordt op vrijdag 26 juni om 19.00 en 23.00 uur uitgezonden op Twente TV en 1Twente TV. En ook op zondag 28 juni om 13.00 en 20.00 uur. Voor de tv-kanalen zie: https://www.twentefm.nl/frequenties of https://www.1twente.nl/frequenties

De show is ook te zien op de website twentefm.nl en op YouTube.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.