Het uur U nadert voor Jochem Keppelink van Bouwmensen Almelo. Over twee weken treedt de leerling timmerman in Den Bosch aan voor het NK Skills timmeren. En z'n boodschap is helder: "Het is een wedstrijd en ik doe niet mee om te verliezen."
In aanloop naar die belangrijke wedstrijd in de Brabanthallen steekt Jochem uren en dagen in het verder trainen van zijn vaardigheden. Want hij heeft z’n zinnen gezet op goud en dat lever een ticket op voor de WK Skills in Shanghai.
Jochem Keppelink begon als ROC-student een half jaar geleden aan zijn opleiding timmeren bij Bouwmensen Almelo. Hij had nog maar twee werkstukken ingeleverd toen instructeur Frank Hulskotte hem al vroeg of hij namens Bouwmensen Almelo en het ROC van Twente wilde meedoen aan de NK timmeren Skills.
Hulskotte was destijds al overtuigd dat z'n pupil uitzonderlijke timmerkwaliteiten heeft. "Jochem is heel goed. Hij heeft een heel fijne motoriek en kan daardoor heel secuur werken, tot op een tiende van een millimeter. Dat is heel bijzonder."
Bouwmensen Almelo is een opleidingsbedrijf, opererend in de regio Almelo, dat bestaat uit een verbond van ruim zestig bouwbedrijven. In samenwerking met het ROC van Twente biedt de organisatie praktijkgerichte BBL-trajecten voor studenten.
Sinds Jochem zich in december vorig jaar plaatste voor de grote Skills-finale van het NK timmeren, is zijn vizier gericht op 18 en 19 maart. Zijn werkgever Jaspers Faijer gaf hem liefst zes weken vrij om bij Bouwmensen Almelo te trainen voor die eindstrijd. Daarnaast oefent de leerling timmerman ook nog thuis in het bedrijf van zijn vader Jeroen.
En die volgt de wedstrijden van zijn zoon uiteraard met meer dan gemiddelde interesse. De vorderingen van Jochem stellen instructeur Hulskotte in ieder geval tevreden. "Jochem heeft nog niet veel vlieguren op de bouw, maar het leren gaat hem heel makkelijk af. Hij heeft sinds december grote stappen gemaakt."
Dat belooft wat als deze vakman in de dop straks in Den Bosch de 'arena' betreedt. Deze week is zijn laatste trainingsweek bij Bouwmensen Almelo. De wedstrijden zijn voor het eerst opgedeeld in twee modules: het timmeren van een onderbouw en het maken van een bovenbouw. "De opdrachten zijn goed te doen", vindt Jochem. "Alleen heb je maar 12 uur, verdeeld over twee dagen waarin het moet gebeuren. Dat is wel wat krap."
Mocht Jochem de hooggespannen verwachtingen waarmaken en als eerste eindigen, dan mag hij later dit jaar naar de Wereld Skills timmeren in Shanghai. Het NK Skils timmeren is op 19 en 20 maart in de Brabanthallen in Den Bosch.