Ze werden als Olympische helden onthaald, zondagavond in Tubbergen, de wagenbouwers van Oranjewijk na het behalen van de eerste prijs tijdens de Grote Twentse Carnavalsoptocht in Oldenzaal. Bij terugkeer in het dorp was er een gigantisch vuurwerk en vervolgens een heldenontvangst in residentie De Kroeg, dat voor deze gelegenheid leek omgetoverd in het Team NL Huis in Milaan.
Voorzitter Bert Koopman weet er op maandagochtend nog nauwelijks woorden voor te vinden in de radioshow Twente wordt wakker van Twente FM. “Het is onbeschrijfelijk. Zo mooi om mee te maken dat iedereen ons dit gunt. Iedereen vecht voor die eerste plaats. Daar werk je met elkaar maanden aan.”
Dat Oranjewijk met het thema ‘Wij vliegen naar Olympisch goud’ tijdens de ‘hoogmis’ van het carnaval in Twente hoge ogen zou gooien was volgens Bert Koopman wel enigszins ingecalculeerd. “Je hoopt dat je een hoge notering haalt.” Dat het uiteindelijk de eerste plek werd, maakte de ontlading bij de bekendmaking in de grote tent op de Ganzenmarkt des te groter. Toeval of niet, die apotheose voltrok zich rond de tijd dat Femke Kok en Jutta Leerdam naar goud en zilver snelden op de 500 meter.
Bert Koopman geeft alle credits voor de olympische prestatie van Oranjewijk in de Boeskoolstad aan het team van de wagenbouwers. “Alle respect voor hen.” Niet alleen voor het bouwen van de indrukwekkende en kleurrijke wagens en het vervaardigen van de kostuums van de niet minder indrukwekkende loopgroep. Koopman prijst ook de inzet van de mensen, die de enorme logistieke operatie tot een goed einde brachten.
Koopman vertelt dat zondagmorgen om vijf uur al de eerste mensen bij de grote hal in Tubbergen aanwezig waren om alles in gereedheid te brengen. In totaal waren zo’n 140 mensen betrokken bij de ‘vlucht naar Olympisch goud’ in Oldenzaal, waaronder een loopgroep van ongeveer 125 mensen. Het respect van Bert Koopman voor het logistieke team van Oranjewijk is des te groter omdat ook de terugtocht van de winnende wagens over de provinciale weg naar Tubbergen tot een goed einde werd gebracht.
De ontvangst als olympische helden in Tubbergen was volgens Koopman dan ook meer dan verdiend. Bij de huldiging in residentie De Kroeg gaven overigens ook nog een delegatie van Oldenzaalse hoogwaardigheidsbekleders, onder wie burgemeester Patrick Welman en stadsprins Mausd, acte de presence. Na de daverende huldiging wachtte ‘Team Oranjewoud’ op maandag alweer een nieuwe uitdaging: Deelname aan de optocht in thuisdorp Tubbergen. Bert Koopman: “Na de winst in Albergen en Oldenzaal willen we ook de eerste prijs in Tubbergen. We gaan voor de triple.” De optocht in Tubbergen begint maandagmiddag om 14.30 u.