Verkeer
Stuur appje
Zoek

FC Twente speelt met bekerhistorie voor kwartfinale tegen AZ: 'We maken de jongens een beetje gek'

De KNVB Beker leeft bij FC Twente, al sinds de eerste ronde tegen Rohda Raalte. Inmiddels zijn de Tukkers voor het eerst sinds 2019 aanbeland in de kwartfinale van het toernooi, waarin de ploeg het dinsdagavond in Alkmaar gaat opnemen tegen AZ. Nog drie zeges scheiden FC Twente van de bekerwinst en een ticket voor de competitiefase van de Europa League.

Een van de drie bekers die FC Twente ooit won, is al een hele tijd in het spelershome te vinden. “Die staat er al vanaf de bekerwedstrijd tegen Rohda Raalte”, refereert trainer John van den Brom aan de met 1-4 gewonnen wedstrijd in de eerste ronde, die in oktober werd gespeeld. “De beker is ook nooit weggeweest. Gelukkig heeft de club er meer, dus we konden kiezen.” FC Twente won de beker eerder in 1977, 2001 en 2011.

Lees verder onder de afbeelding.


Epi Drost houdt de KNVB Beker in de lucht, 1977
Het is 1977 en FC Twente wint de KNVB Beker, de eerste prijs in de clubhistorie. Aanvoerder Epi Drost mag de beker in de lucht houden.
Beeld: Nationaal Archief, CC0

FC Twente overleefde naast Rohda Raalte ook de uitwedstrijden tegen SV Spakenburg en FC Utrecht en staat nu dus in de kwartfinale. "Op het moment dat er een bekerwedstrijd aankomt, krijgt de trofee een steeds prominentere rol", aldus Van den Brom. "Zo maken we de jongens ook een beetje gek, dat is een spel dat je met elkaar speelt."

Volgens Van den Brom wierp het 'spel' al zijn vruchten af in de achtste finale, toen FC Twente met 1-2 won van FC Utrecht. "Na de wedstrijd zag je ontlading, positiviteit en het samenspel met de fans. Dat is wat bekervoetbal inhoudt. Hoe dichter je bij het eind komt, hoe mooier het wordt – maar daar zijn we nog lang niet."

Vertrouwen

Vrijdag speelde FC Twente met 2-2 gelijk op bezoek bij NAC Breda. Geen ideale opmaat naar de belangrijke bekerwedstrijd tegen AZ, zou je zeggen. Van den Brom ziet dat anders. "De laatste 25 minuten tegen NAC Breda zorgen voor negativiteit bij ons, maar je vergeet dat we het eerste uur prima hebben gespeeld. Dat geeft je weer vertrouwen richting de wedstrijd tegen AZ, maar dat laatste halfuur neem je ook weer mee." Een duidelijke favoriet voor de bekerwedstrijd is volgens de trainer niet aan te wijzen: "Het verschil op de ranglijst is één punt; dat zegt alles."

Oproep Vak-P

De beker leeft ook bij de aanhang van FC Twente. Vak-P en de Ultras hebben een oproep gedaan aan de supporters die dinsdag in het uitvak plaatsnemen om hun sjaal mee te nemen en hun ploeg luidkeels te steunen. ‘Aan onze support mag het niet liggen. Neem je sjaal mee, laat je horen!’, is te lezen in de oproep.

icon_main_info_white_glyph

Pröpper terug op trainingsveld

Pröpper trainde de afgelopen dagen weer mee bij FC Twente. De aanvoerder moest de wedstrijden tegen Excelsior en NAC Breda nog aan zich voorbij laten gaan wegens ziekte. Ook Ramiz Zerrouki stond op het trainingsveld nadat hij geblesseerd uitviel tegen NAC Breda. Hoe de basiself er precies uit zal zien, wilde Van den Brom nog niet delen.

 

De wedstrijd begint dinsdagavond om 20.00 uur in het AFAS Stadion en is live te zien op ESPN 1. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof heeft de kwartfinale onder zijn leiding.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.