Verkeer
Stuur appje
Zoek

Extra nachttrein moet Twente in het weekend nog beter bereikbaar maken

KEOLIS BLAUWNET
Beeld: 1Twente

Goed nieuws voor weekendreizigers: Keolis/Blauwnet gaat een extra nachttrein inzetten op het traject Zwolle–Enschede. De uitbreiding maakt deel uit van de nieuwe dienstregeling, die op 19 december ingaat.

De extra rit rijdt in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag. De trein vertrekt om 01.20 uur uit Zwolle en komt om 01.51 uur aan in Almelo. Via Almelo de Riet, Borne, Hengelo en Enschede Kennispark bereikt de trein om 02.14 uur Enschede Centraal.

Keolis laat de laatste trein vanuit Zwolle 14 minuten later vertrekken, zodat reizigers vanuit de Randstad meer tijd hebben om de aansluiting richting Twente te halen. Ook voor reizigers in Almelo verandert er iets: zij hebben nu vijf minuten extra overstaptijd. De huidige laatste trein – een NS-sprinter – vertrekt daar om 01.45 uur.

Andere wijzigingen

De nieuwe tijd is onderdeel van de nieuwe dienstregeling van Keolis, die ingaat vanaf 14 december. Naast de extra nachtrit voert Keolis nog enkele kleine tijdsaanpassingen door op stations in Twente, om de aansluitingen met andere treinen en bussen te verbeteren:

  • Almelo - sprinter naar Zwolle: 0.1 en .31 (was .00 en .30)
  • Hengelo - Aankomst Intercity uit Zwolle .21 (was .20)
  • Enschede Kennispark - Aankomst/vertrek: 0.8 en 0.38 (was 0.9 en .39) 
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.