De Twentse Duikvereniging viert dit jaar haar vijftigjarig jubileum. Wat ooit begon als een kleine groep waterliefhebbers in 1975 is uitgegroeid tot een vereniging met bijna negentig leden uit Losser en omgeving. Ter gelegenheid van het jubileum biedt de vereniging vandaag op donderdag 16 oktober proefduiken in zwembad Brilmansdennen in Losser aan.
“We hebben begin dit jaar al feest gevierd om het jubileum te vieren,” vertelt instructeur Miranda Snijder. “We gaan vandaag het proefduiken houden. Het is een leuke en laagdrempelige manier om kennis te maken met de duiksport voor mensen uit Twente, Losser en omstreken.”
In het afgelopen jaar hebben er al diverse feesten plaatsgevonden. De jubileumreis werd een geslaagde reis naar Thailand afgelopen september. De leden van de Twentse Duikvereniging doken tussen kleurrijke koralen en tropische vissen.
“Wij duiken elke week in het Brilmansdennen in Losser. Vanaf april gaan we naar de buitenwaters in de buurt van Bornerbroek,” aldus Snijder. “Het mooie aan duiken is het gevoel van gewichtloosheid, alsof je zweeft. Je ontdekt een hele andere wereld, die de meeste mensen nooit zien. Daarnaast is het enorm rustgevend.”
Tijdens de proefavond krijgen deelnemers eerst uitleg over de basis van duiken. “Vanavond is er eerst een informatieuur. Mensen krijgen een korte uitleg, daarna ga je met een duikleraar het water in. Alles is geregeld en staat klaar.” Veel deelnemers vinden het spannend, maar volgens Snijder valt het uiteindelijk enorm mee. De proefduiken vinden plaats van 20.00 tot 22.00 uur in Zwembad Brilmansdennen.
Aanmelden voor de proefduiken kan via www.tdlosser.nl/proefduik