Een 29-jarige man uit Hengelo moet van de rechter de maximale taakstraf uitvoeren. Hij veroorzaakte vorig jaar een ernstig eenzijdig ongeval in Hertme. De man reed onder invloed van GHB veel te hard én had seks met een vrouw op de passagiersstoel. Zij raakte door de crash zwaargewond.
"Ik heb die avond GHB gebruikt en er hebben seksuele handelingen in de auto plaatsgevonden." Met een verklaring van die strekking bekende een 29-jarige automobilist uit Hengelo twee weken geleden in de rechtbank wat er op zaterdagnacht 30 maart 2024 is gebeurd voorafgaand aan een eenzijdig ongeval aan de Weerselosestraat in Hertme.
In een scherpe bocht naar links vloog de auto uit de bocht en knalde tegen een boom. Hierbij raakte de partner van de Hengeloër, die hem op dat moment bevredigde, ernstig gewond. Zij brak bij het ongeval haar bovenarm, enkel en kuitbeen. Ook liep ze schade op aan haar ruggenwervel.
Naast dat de chauffeur drugs had gebruikt en dat hij op zeer intieme wijze bezig was met zijn vriendin, reed de Hengeloër ook nog eens te hard. Zo is uit onderzoek gebleken. Met de snelheid van ongeveer 100 kilometer per uur klapte de auto tegen de boom. Dit terwijl er een maximumsnelheid van 60 kilometer per uur geldt op het weggetje in het buitengebied.
Het Openbaar Ministerie eiste tegen de chauffeur een taakstraf van 160 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden. De rechtbank doet hier een schepje bovenop. Dit omdat de man al eerder is veroordeeld voor 'soortgelijke strafbare feiten'.
"De eis van de officier van justitie is vanuit het oogpunt van preventie niet passend", concludeert de rechtbank in het vonnis. De rechters veroordelen de Hengeloër daarom tot de maximale taakstraf van 240 uur. Daarnaast heeft hij als stok achter de deur een voorwaardelijke celstraf van een half jaar te horen gekregen.
Ook wordt het rijbewijs van de automobilist tijdelijk afgepakt. Hij krijgt zijn pasje over twee jaar weer terug.
Het tweetal is overigens nog steeds samen.