Waterschap Vechtstromen presenteert donderdag 18 september het ontwerp voor de werkzaamheden rondom de Geestersche Molenbeek presenteren. Dat gebeurt tijdens een inloopbijeenkomst die gehouden wordt tussen 18.00 en 20.00 uur bij Erve Kampboer in Geesteren.
Op het gebied van vispasseerbaarheid en oeverinrichting voldoet de Geestersche Molenbeek nog niet aan de doelen uit de Kaderrichtlijn Water (KRW). Deze KRW is het belangrijkste wettelijke kader voor onder andere de kwaliteit van het water.
In de beek zijn vijf stuwen aanwezig waar vissen niet langs kunnen zwemmen. Vechtstromen realiseert speciale voorzieningen in de Geestersche Molenbeek, zoals een vissluis. Hierdoor kunnen vissen heen en weer zwemmen tussen hun leefgebied en paaigronden. De oevers worden natuurvriendelijker gemaakt, door bijvoorbeeld de taluds minder steil te maken en extra struiken te planten.
Het verdeelwerk bij de Hardenbergerweg, ter hoogte van de Geestersche Molenbeek, wordt eveneens aangepast. Door die aanpassing kan bij veel regen het water beter weg stromen en kan in droge tijden het water langer vastgehouden worden.
Medewerkers van het waterschap gaan tijdens de inloopbijeenkomst met bezoekers in gesprek over het ontwerp en is er gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst wordt gehouden bij Erve Kampboer, Kampboerlaan 6 in Geesteren. Van tevoren aanmelden is niet nodig. Tussen 18.00 uur en 20.00 uur staat de koffie klaar.