Verkeer
Stuur appje
Zoek

Roald (66) zoekt Marieke uit Enschede na ontmoeting bij Sail Amsterdam: ‘Ze verdween in de menigte’

Roald Haanstra bij Sail
Roald Haanstra 66) zoekt Marieke uit Enschede na een bijzondere ontmoeting bij Sail Amsterdam
Beeld: 1Twente

Het is een situatie die regelmatig in liefdesliedjes naar voren komt: iemand tegenkomen, een diepe klik voelen en elkaar vervolgens uit het oog verliezen. Roald Haanstra (66) maakte het dit weekend echt mee tijdens Sail Amsterdam. Nu is hij op zoek naar Marieke uit Enschede.

Zondag gebeurt het, op de valreep van het mega-zeilevenement in zijn eigen woonplaats. “Het was op de Veenkade, achter het Scheepvaartmuseum.” Daar wordt Roald aangesproken door een vrouw. “Ik schat haar rond de vijftig. We hadden beiden Clipper Stad Amsterdam bezocht, het vlaggenschip van Sail. Terwijl we naar de vlaggen keken, kwamen we aan de praat.”

Raakvlakken

De vrouw zegt uit Enschede te komen en blijkt met meerdere dingen bezig waar ook hij in zijn hoofd mee rondloopt. “Ik vertelde dat ik vroeger op een klipper had gevaren en hoe ik mijzelf dan aan de mast optrok. Iets dat ik nu niet meer kan. Zij gaf aan dat ze nu in een burnout zit en zo ontspon zich een gesprek over kracht in je lichaam.”

“We zeiden tegen elkaar: het gaat niet om de schepen, maar om de mensen die ernaar kijken.”

De Amsterdammer geeft meer voorbeelden. “Zij zou graag eens naar Portugal, waar ik net ben geweest. En zij wil een tiny house, terwijl ik ook net op zoek ben naar woonruimte en zoiets overweeg.”

Zoektocht

Net als ze voornamen hebben uitgewisseld en het gesprek volgens hem elders willen voortzetten, klinkt er een hard fluitsignaal van het walpersoneel om de enorm drukke kade te ontruimen. “Toen kwam iedereen in beweging en ging ze op in de menigte. Ik kon haar daarna niet meer vinden.”

Roald hoopt Marieke via een oproep in de media terug te vinden. Hij vertelt desgevraagd dat het niet per se een datingverzoek is, al zoekt hij wel een partner. “Het zou dus wel kunnen.” De reden dat ze beiden bij Sail waren is volgens hem veelzeggend. “We zeiden tegen elkaar: het gaat niet om de schepen, maar om de mensen die ernaar kijken.”

icon_main_info_white_glyph

Ben of ken jij Marieke?

Laat het ons weten als je Roald in de goede richting kunt helpen, via een mail naar [email protected]

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.