Verkeer
Stuur appje
Zoek

Lustrumeditie Wout Brama Toernooi met bescheiden clubs van over de grens: 'Internationale tintje is voldoende'

WB toernooi 1
Wout Brama (rechts) zal zelf aanwezig zijn als naamgever van het jeugdtoernooi bij PH.
Beeld: PH Almelo

Volop jeugdvoetbal vrijdag, zaterdag en zondag op de velden van PH Almelo op sportpark Veenelanden. Liefst 190 teams uit Nederland en Duitsland doen mee aan het Wout Brama Toernooi. Wout Brama is er zaterdag ook. Hij signeert met voetbalster Maud Roetgering hun nieuwste boek.

Voor de vijfde keer organiseert PH Almelo het Wout Brama Toernooi. ,,Een van de grootste voetbaltoernooien van Oost-Nederland. Teams in alle leeftijdscategorieën komen in actie en dat is best bijzonder”, geeft Jeroen Looms namens PH Almelo aan. Nieuw is de deelname uit Duitsland. Zo komen Epe en Wessum met hun jeugd naar het Almelose jeugdtoernooi.

Epe is een dorp bij Gronau en Wessum ligt vlakbij Ahaus. Het is niet het streven van de organisatie om van het Wout Brama Toernooi een groot internationaal toernooi te maken. "Maar we willen het wel graag een internationaal tintje geven." En dat wordt dus ingevuld met de jeugdteams van clubs enkele kilometers over de landsgrens met Duitsland.

“Maar we willen het wel graag een internationaal tintje geven”

De eerste wedstrijden beginnen vandaag om 18.00 uur. Er wordt gevoetbald tot iets voor 22.30 uur. Op dat tijdstip staat de prijsuitreiking gepland. Zaterdag en zondag rolt de bal al vanaf 8.30 uur. "We hanteren een strak schema", verzekert Looms. Vanavond zijn er wedstrijden voor de oudste jeugdteams JO17 en JO19. De zaterdag staat volledig in het teken van de jongste teams. In de ochtenduren spelen de JO8 tot en met JO10. De JO11 en 12 komen 's middags in actie.

voetbal-influencer Sterre Kroezen

Ook ’s avonds wordt er gevoetbald. Dan is het de beurt aan de meiden. Hun toernooi is vernoemd naar Sterre Kroezen. Zij is speelster van PEC Zwolle en voetbal-influencer. Sterre Kroezen zette ooit haar eerste stappen op het veld bij PH Almelo. Op zondag spelen de zogeheten middenbouwteams: de JO13 in de ochtend en de JO15 in de middag. Overigens is Wout Brama niet de enige bekende oud-voetballer, die aanwezig is.

Boek Wout en Maud

Michel Boerebach komt ook. De oud-speler van onder meer FC Twente, PSV en Go Ahead Eagles reikt vrijdagavond de prijzen uit. Wout Brama en Maud Roetgering zijn op zaterdag aanwezig voor een signeersessie van hun tweede boek: 'Wout en Maud vol in de aanval'.

Naamgever 'hele dag aanwezig'

“Wout Brama heeft gezegd dat hij de hele zaterdag aanwezig zal zijn”, aldus Looms. Hij hoopt dat iedereen gaat genieten van het jeugdtoernooi. Looms: “Het is voor ons geslaagd als iedereen het terrein met een glimlach verlaat en we terug kunnen kijken op een fantastisch toernooi.”

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.