Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in

Enorme knal in Enschede: wijkbewoner vindt krater en stukken plastic in park

20250707 knal Enschede thumb RTV Oost
RTV Oost
Krater in Stroinkpark met plasticresten erbij

Bewoners van de Enschedese wijk Stroinkslanden en daarbuiten schrokken in de nacht van zondag op maandag wakker van een enorme knal. Rond 00.35 uur ontplofte in het Stroinkspark een explosief en daarna regende het meldingen bij de politie. Een wijkbewoner deed een vondst die er mogelijk mee te maken heeft.

De ontploffing zou in dat geval gebeurd zijn op zo’n tweehonderd meter van het scoutinggebouw van Vaandrig Leppink in het Stroinkpark. Daar werd een krater aangetroffen. In de omgeving lagen stukken hard rood plastic.

'Huis schudde door knal'

Buurtbewoner Robert Hoetink ontdekte de schade vanmorgen en vermoedt dat dit de plek van de explosie is. “Mijn huis schudde door de knal”, meldt hij aan RTV Oost. Wie de enorme knal veroorzaakte is niet bekend.

Lees verder onder de afbeelding.


20250707 knal Enschede RTV Oost
RTV Oost

En ook andere wijken, zoals in Wesselerbrink en zelfs in Glanerbrug, werd de knal gehoord. Het is ook gefilmd door veel (deurbel)camera’s, op beelden is een lichtflits te zien. Op de Facebookpagina van de politie Enschede zijn meer dan tweehonderd reacties binnengekomen.

Onderzoek

De politie onderzoekt de plek van de explosie en neemt de plastic fragmenten die er liggen mee. Vermoedelijk is er vuurwerk in combinatie met brandstof gebruikt om de explosie te veroorzaken.

Dit artikel is gepubliceerd in samenwerking met RTV Oost
Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.