Verkeer
Stuur appje
Zoek

De Weerde kan zonder bezwaren verder met zorgwoningen in voormalige Enschedese kerk

Met een wat ongebruikelijk applaus in de stadsdeecommissie heeft zorginstelling De Weerde te horen gekregen dat zij verder kan met de herontwikkeling van de Apostel Thomaskerk. Het plan voor 24-uurs zorgappartementen moet weliswaar nog in de eerstvolgende raadsvergadering worden afgehamerd, maar dat is niet meer dan een formaliteit. Het kerkgebouw in hartje Stadsveld krijgt daarmee weer een zinvolle bestemming.

Lange tijd zag het er naar uit dat de Apostel Thomaskerk gesloopt zou gaan worden, totdat De Weerde zich meldde. De zorginstelling, die ook al een complex aan de Lage Bothofstraat heeft, wil er mensen met psychische problemen of een verstandelijke beperking opvangen. De nieuwe bewoners beschikken over zelfstandige woonruimte met slaapkamer en badkamer. Er is te allen tijde (24-uurs) toezicht en begeleiding op de locatie aanwezig.

Plannen enthousiast ontvangen

Het ligt niet voor de hand dat nieuwe zorginstellingen zonder slag of stoot worden toegestaan. In Wesselerbrink is bijvoorbeeld commotie ontstaan over een woonzorgcomplex voor mensen met psychische problemen. Bij de aanvraag aan de Thomas de Keyserstraat in Stadsveld werden aanvankelijk vijf zienswijzen ingediend. Volgens de stukken zijn deze omwonenden uitgenodigd voor een gesprek en een rondleiding bij de vestiging van De Weerde aan de Lage Bothofstraat.

“We komen niet wat halen, maar wat brengen. We gaan de buurt vragen wat we kunnen betekenen”

Van bezwaren lijkt nu geen sprake meer. En ook de leden van stadsdeelcommissie West zijn enthousiast over het plan. Dat maakt het dat het raadsvoorstel als 'hamerstuk' staat geagendeerd bij de eerstvolgende raadsvergadering en dat het dus min of meer vaststaat dat de plannen groen licht krijgen. Na het verlenen van de zogeheten omgevingsvergunning kan er echter altijd nog beroep bij de rechtbank worden aangetekend.

Bewoners met Enschedese achtergrond

Janet Plegt, bestuurder bij De Weerde, vertelde in de stadsdeelcommissievergadering van vorige week dat er met de herontwikkeling van de Thomaskerk wordt bijgedragen aan de grote vraag naar 24-uurs woonzorgcomplexen in de stad. "Het zijn altijd mensen met een Enschedese achtergrond", vertelde ze over de toekomstige bewoners.

20250119 Beeldbewerking Thomaskerk Enschede
Lees ook
Geen sloop, wél een transformatie: kerk in Enschedese wijk Stadsveld wordt zorgcomplex

Voor de rest is de doelgroep zeer divers: mensen van alle leeftijden die intensievere zorg nodig hebben (Wlz) of juist wat zelfstandiger zijn (Wmo). "Alle bewoners hebben een zinvolle dagbesteding. Sommigen gaan naar school of hebben werk." Plegt zegt met De Weerde een goede buur te willen zijn in Stadsveld. "We komen niet wat halen, maar wat brengen. We gaan de buurt vragen wat we kunnen betekenen. Zo zou je kunnen denken om onze algemene ruimte, waar nu de kansel staat, beschikbaar te stellen als huiskamerrestaurant."

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.