De cirkel is rond voor Brigitte Brus uit Enschede. De schoonheidsspecialiste won afgelopen zondag met haar zaak ‘Homeostase by Brigitte’ de Beauty Award 2025 in de categorie Schoonheidsspecialist van het Jaar regio Midden- en Oost-Nederland. “Het voelt als een enorme bekroning op mijn werk.”
Brus is al bijna 30 jaar actief als schoonheidsspecialiste en heeft daarbij haar eigen kijk op huidverzorging ontwikkeld. “Ik wil heel graag meegeven aan de consument dat er heel veel mogelijk is, zonder direct naar medische ingrepen als fillers en botox te kijken.”
Ze richt zich in haar behandelingen vooral op manuele technieken, zoals massage. Deze visie vormt de basis van haar werkwijze en leverde haar de Beauty Award op. “Spanning zorgt voor rimpels”, zegt de Enschedese. “Daarin kan ik veel betekenen voor mensen door de spanning uit de huid te halen.” Volgens haar richt deze aanpak zich op het ontspannen van de gezichtsspieren en het stimuleren van de doorbloeding en lymfedrainage.
Het werk van een schoonheidsspecialiste gaat volgens Brus dan ook verder dan alleen het aanpakken van een rimpel. “Mijn missie is geslaagd als iemand de salon verlaat met het gevoel dat ze écht gehoord en begrepen is. Dat ik daarnaast ook de huid heb mogen behandelen is voor mij het allermooiste.”
Brus vertelt dat haar klanten voornamelijk 35-plussers zijn. Naast de fysieke behandeling is er ook ruimte voor persoonlijk contact. “Klanten vinden het fijn om met iemand te praten. Omdat ze vaak terugkomen, bouw je een band op. En alles blijft ook tussen vier muren, want ze geven zich letterlijk en figuurlijk bloot.”
“Ik vind het ook mooi om te zien dat hedendaagse vrouwen zich steeds meer bewust worden van hoe ze hun huid moeten verzorgen. Daar neem ik ze graag in mee, niet alleen vanaf de buitenkant, maar ook van binnenuit.”
“Dit is de hoogste erkenning die ik kon behalen”, vertelt Brus trots. In september vorig jaar meldde de schoonheidsspecialiste zich aan bij de vakgroep Beauty Trade Professionals. “Het was een hele reis naar deze award toe. Mijn inzending bestond uit een zelfgemaakt boekwerk, waarin ik de vier categorieën marketing, doelgroep, bedrijf en een persoonlijk verhaal heb uitgewerkt.”
Hoewel ze nu de award in ontvangst heeft mogen nemen, blijft Brus volop actief in haar eigen salon. “Tegelijkertijd wil ik een sterke ambassadeur zijn voor ons vak. Ik beschouw mezelf als een pionier binnen mijn vakgebied en loop graag een paar stappen vooruit.”
Ook van haar klanten ontving ze warme reacties. “Ik heb ontzettend veel felicitaties en bloemen gekregen. Deze award draag ik dan ook graag aan hen op.”