AUDIO | Mogelijk pop-up horecaconcept op Wilminkplein
Het college van B&W van Enschede maakte onlangs bekend tijdelijke ruimte aan vernieuwende pop-up horecaconcepten te geven. Hiermee wil het college de wederopbloei van de stad helpen.
Laura Ratering
9 jul 2020 15:45
Laura Ratering | 1Twente
Het gaat de gemeente vooral om de tijdelijke initiatieven vanuit de horeca. Het kan een terrasopstelling of een binnenlocatie zijn , geeft Walter Bouman, accountmanager van het Enschedese Ondernemersloket, aan. Het moet in ieder geval aan de tijdelijkheid gebonden zijn.
De initiatieven mogen van juli tot en met oktober in Enschede worden opgebouwd. Voorwaarde: de initiatieven moeten voldoen aan het drank- en horecawet en de ondernemers moeten een justitiële screening hebben gehad (BIBOB-procedure).
Vernieuwend Naast de bureaucratische voorwaarden hecht het college ook waarde aan de creativiteit. Het moet iets toevoegen aan het bestaande aanbod , aldus Bouman.
Investeren De gemeente wil investeren in de bestaande horeca. Dit concept moet daarom juist de ondernemers helpen die op dit moment niet zo goed uit de voeten kunnen, omdat ze hun restaurant of bar niet kunnen openen , licht Bouman toe.
Luister hieronder naar het interview met Walter Bouman.
foto: Rob Baas / gemeente Enschede
Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.