Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in

Vuurwerkliefhebbers uit Twente gaan weer massaal de grens over om in te slaan

20241228 Vuurwerkverkoop Vuurwerk Gronau rijen
News United/Dennis Bakker
Lange rijen aan de Königstraße in Gronau.

In een rij van wel 100 meter staan om vuurwerk te kunnen kopen. Vele Nederlanders doen het deze zaterdag. De vuurwerkverkoop is officieel van start gegaan en dat hebben de verkooppunten in Nederland en Duitsland geweten: het is er een drukte van belang.

Al om middernacht gingen de eerste winkels met toestemming open en stonden de eerste vuurwerkliefhebbers in de rij. Een paar uurtjes 'extra' verkoop, omdat op zondag volgens de wet geen vuurwerk mag worden verkocht. Dan blijven er dus alleen nog maandag en oudejaarsdag over.

Vuurwerkliefhebbers via de zij-ingang

Waar bij diverse grensovergangen in het land heuse files werden gemeld, was het in Gronau vooral heel erg druk bij de bekende supermarkten die de laatste dagen van het jaar vuurwerk mogen verkopen. Aan de Königstraße stonden lange rijen mensen geduldig te wachten tot zij door extra ingehuurde 'beveiligers' via de zijingang werden toegelaten.

Lees verder onder de afbeelding.


20241228 Vuurwerkverkoop vuurwerk Heek
News United/Dennis Bakker
Ook in Heek weten vuurwerkliefhebbers de verkooppunten te vinden.

Wie denkt de drukte te ontwijken door iets verder het Duitse grensgebied in te rijden, komt vaak ook bedrogen uit. Ook in Heek, een dorp tussen Ahaus en Ochtrup, staan de parkeerplaatsen vol met Nederlandse nummerplaten.

Duitsland is aantrekkelijk voor vuurwerkliefhebbers, omdat het knalwerk er wat goedkoper is. Het is toegestaan om per auto maximaal 25 kilo over de grens mee terug te nemen, al wordt er in Duitsland ook veel vuurwerk verkocht dat in Nederland verboden is, zoals vuurpijlen. Aan de grenzen wordt extra gecontroleerd, waarschuwt de Rijksoverheid, al is gezien de beperkte capaciteit voor grenscontorles ook dan de pakkans erg klein.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.