Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Enschede

Sariakçe (Denk): Aandacht voor jeugdzorg

10 21 enschede enes DENK
Sariakçe bij bestemmingsplan moskee Enschede
Beeld: Twente FM

ENSCHEDE - Enes Sariakçe uit Enschede staat op de negende plek op de kandidatenlijst van Denk. Het Enschedese raadslid is de eerste op kandidatenlijst die buiten de Randstand woont. Hij wil het verhaal van Twente naar Den Haag brengen en vooral ook een bruggenbouwer zijn.

Kung Fu en schaken

Hij is raadslid in Enschede. Sariakçe (25) woont met zijn vrouw in Enschede. Hij studeerde af in sociaal juridisch dienstverlening en is ondernemer. Hij beoefent onder andere Kung Fu en in coronatijd kwam hij erachter dat hij een leuke partij kan schaken. Dat leerde hij in zijn jeugd met het schaakbord op tafel en onlangs pakte hij deze denksport digitaal en internationaal weer op.

Armoede en bereikbaarheid

De interesse voor de politiek ontstond tijdens zijn schooltijd. Inmiddels is hij raadslid voor Denk in Enschede en staat hij op de landelijke kandidatenlijst. Hij zou graag naar Den Haag willen, ook al omdat hij vindt dat er te weinig Kamerleden vanuit Twente in de Tweede Kamer zitten en de problemen van Twente te weinig bekend zijn. “Problemen met werkloosheid, met armoede en met bereikbaarheid. Die spelen in deze regio.”

Problemen jeugdzorg

Als hij één dag minister-president zou zijn, dan zou hij aandacht richten op de jongeren, op de problemen in de jeugdzorg. “En daar echt werk van maken in plaats van die problemen continu vooruit te schuiven.”
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.