Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Enschede

Herdenking razzia 1941 Twente

Mauthausen20 Monument20 Enschede
Mauthausen Monument Enschede
Beeld: Twente FM

TWENTE - In geheel Twente werd op 13 en 14 september 1941 een razzia gehouden onder de Joodse bevolking.


Uiteindelijk werden 105 Joodse mannen via het Gemeentelijk Gymnastieklokaal te Enschede naar het in Oostenrijk gelegen concentratiekamp Mauthausen gedeporteerd waar zij allen binnen vier maand werden vermoord. Aanleiding was sabotage aan de spoorlijn Enschede - Haaksbergen aldus Bert Oude Engberink op Twente FM.

Op dinsdag 14 september is er bij de synagoge aan de Prinsestraat in Enschede een herdenking om de herinnering aan deze mensen levend te houden.

Vanwege de coronamaatregelen is de herdenking, die om 13.00 uur begint, buiten.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.