WIERDEN - Medio augustus is Landschap Overijssel begonnen met de werkzaamheden in natuurreservaat Het Wierdense Veld. Hiermee moet het landschap in het Natura 2000-gebied hersteld worden.
“Er zijn heel veel voorbereidingen geweest, maar nu zijn we dus echt aan de slag”, laat Mark Zekhuis van Landschap Overijssel weten voor de camera van Twente FM. “Wat we hier doen? We gaan de zogenaamde lekken dichtmaken. Het regenwater dat je eigenlijk moet vasthouden, dat verdwijnt in die lekken.”
Niels Bronsgeest, project- en procesmanager Natura 2000, stelt dat het hard nodig is om de natuur in Het Wierdense Veld te herstellen. “In Overijssel liggen er 24 Natura 2000-gebieden en in al die gebieden zijn er opgaves om de natuur te herstellen. Dat kan zijn het herstellen van de hydrologische situatie. Mark vertelde het net al: hier in Het Wierdense Veld loopt het water weg. Dat moeten we gaan herstellen.”
De boeren in de buurt van Het Wierdense Veld waren niet zo blij met de werkzaamheden. “En daar moeten we begrip voor tonen en ook de dialoog aan te gaan”, vervolgt Bronsgeest. “Het project is goed voorbereid. Als jouw land nat wordt van maatregelen, dan is dat beangstigend. Daar moeten we goed naar kijken, en we moeten als provincie Overijssel ruimhartig in compenseren. In land of in financiën.”
Benieuwd naar wat er nou allemaal gaat gebeuren in het natuurgebied? Bekijk de volledige video hieronder.