Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Enschede

Alle paarden op Military Boekelo 'goedgekeurd': 'Geweldig plaatje'

Sanne20de20 Jong20 Enjoy20 AC
Sanne de Jong met Enjoy AC
Beeld: Twente FM

BOEKELO – Alle 61 paarden die deelnemen aan de Military Boekelo zijn afgelopen woensdagavond fit bevonden. De paarden werden beoordeeld om te bekijken of ze 'fit to compete' zijn, zo vertelt Jacob Melissen van de Military in gesprek met Twente FM.


Donderdag staat het eerste onderdeel op de Military op het programma. Daarom moesten de paarden woensdag gekeurd worden. "Om vandaag te start te mogen gaan in het eerste onderdeel van de wedstrijd: de dressuur", zo vertelt Melissen. "Als je de bewegingen van een paard goed wil beoordelen, dan laat je een paard in een rechte lijn stappen en draven. En wanneer een paard dat goed doet, dan is die fit to compete."

Landen tegen elkaar

Er moesten 61 paarden gekeurd worden, maar dat leverde geen problemen op. "Ze hebben het allemaal zonder problemen doorstaan. Om 10.00 uur kunnen we starten met de dressuur. Alle ruiters komen vandaag in actie, waardoor we aan het einde van de dag een eerste landenklassement op kunnen stellen", aldus Melissen.

Verschillende landenteams strijden op de Military tegen elkaar. Elk land wordt vertegenwoordigd door drie ruiters. "De standen van die ruiters worden bij elkaar opgeteld en dan krijg je een tussenstand van alle landen. Zondag is het springen, daarna kunnen we de eindstand opmaken."

Voor elk paard een onderkomen

Aan de Military gingen de nodige voorbereidingen vooraf. Zo moest er natuurlijk een goed onderkomen gerealiseerd worden voor de paarden. "Er zijn stallen gebouwd. In verschillende tenten staan boxen, voor ieder paard een eigen box", vervolgt Melissen. "Die zijn afgestemd op elk paard. Zo kan ieder paard ook heerlijk in de box gaan liggen."

Al heeft een paard die ruimte niet nodig om te slapen, zo vertelt Melissen met een lach. "Het is echt zo dat een paard staand kan slapen. Dat komt voort uit het feit dat een paard van origine een prooidier is. Als je beslopen wordt, dan kan je veel sneller wegkomen dan wanneer je eerst in de benen moet."

Het is echt zo dat een paard staand kan slapen

Melissen kijkt uit naar het eerste onderdeel van de Military, de dressuur. De ruiters waren donderdagochtend al druk in de weer met hun paarden. "In de mist, echt een geweldig plaatje", zo vertelt Melissen enthousiast. "In de nevel, echt fantastisch. Dan ben je blij dat je weer in Boekelo bent."

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.