Verkeer
Stuur appje
Zoek

Weergave

Stel regio in
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Losser

Verduurzaming zwembad Brilmansdennen met aquathermie en zonnepanelen

Twente FM
Zwembad Brilmansdennen

LOSSER - Het college van B&W heeft besloten om de gemeenteraad om een éénmalig krediet te vragen van € 950.000 voor de verduurzaming van het zwembad Brilmansdennen met behulp van aquathermie en zonnepanelen.


Het zwembad Brilmansdennen is toe aan een renovatie vervanging van de klimaatinstallaties. Dit is het uitgelezen moment om naar de best beschikbare nieuwe techniek te kijken voor wat betreft duurzaamheid en energie-/CO2-besparing. Aquathermie is daarvoor een interessante optie.

Daarbij gebruik gemaakt wordt van de restwarmte uit het gezuiverde afvalwater na de rioolwaterzuivering-installatie van waterschap Vechtstromen.

Door deze warmte te onttrekken met warmtewisselaars en op te werken met elektrische warmtepompen kan een veel hoger rendement worden behaald dan met de huidige conventionele gasgestookte cv-ketels. Er wordt een substantiële energiebesparing bereikt op het aardgasverbruik van zo’n 100.000 m3 per jaar. Daarmee wordt het zwembad zo goed als gasloos. De extra elektriciteit die de warmtepompen vragen bedraagt ruim 200.000 kWh per jaar. Door het dak vol zonnepanelen te leggen kan deze extra elektriciteit zelf opgewekt worden.

Voor wat betreft het energieverbruik wordt een goedkopere en toekomstbestendigere oplossing gekozen die bijdraagt aan een gunstigere exploitatie van het zwembad.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.