Verkeer
Stuur appje
Zoek

Weergave

Stel regio in
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Losser

Losser: Burgerforum, D66 en PvdA

Twente FM
informateur Losser - Hans van Agteren

LOSSER - Informateur Hans van Agteren heeft woensdagavond zijn advies aan de gemeenteraad in Losser gepresenteerd voor een mogelijke coalitiesamenwerking.


Het eerste advies luidt een coalitie met Burgerforum, D66 en de PvdA. Het tweede advies zou zijn: Burgerforum en het CDA. Mocht er een derde partij nodig zijn dan adviseert van Agteren D66 of de PvdA. Met dit advies sluit van Agteren het eerste deel in het onderhandelingsproces af.

De opdracht aan Van Agteren was het onderzoeken van een stabiele samenwerkingscombinatie van politieke partijen, die samen een meerderheid moeten gaan vormen in de gemeenteraad.

Met het adviesverslag van de informateur gaan de voorgestelde partijen onderhandelen over een definitief coalitieakkoord. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen kwam Burgerforum met 7 raadszetels als grootste uit de bus. Gevolgd door het CDA met 6 zetels. De partijen D66, PvdA en VVD behaalden 2 raadszetels.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.