Verkeer
Stuur appje
Zoek

Weergave

Stel regio in
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo

Petite Messe in Pacratiusbasiliek

Twente FM
Tubbergen Sint Pancratiusbasiliek

TUBBERGEN - Het Twents Kamerkoor Mardi le Vingt speelt zondag de Petite Messe Solennelle van Gioachino Rossini in de H. Pancratiusbasiliek in Tubbergen.


"Rossini componeerde deze mis in 1863 en noemde het zijn 'laatste zonde van ouderdom'. Het uitgebreide werk is een missa solemnis maar Rossini noemde hij het 'kleine mis'. Omdat Rossini bang was dat andere componisten zijn mis om zouden zetten naar een versie voor orkest, deed hij dat zelf in 1867", aldus Pieter de Groot op Twente FM.

De Petite Messe wordt uitgevoerd in de bijna originele setting met twee vleugels, harmonium, vier solisten en klein koor. De vleugels zullen worden bespeeld door Edith Velthuis en Inge Lulofs en het harmonium door Bert Mooiman. Het geheel staat onder leiding van Herman Koops.

Het concert begint zondag om 15.00 uur, de kerk is geopend vanaf 14.30 uur.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.