Verkeer
Stuur appje
Zoek

Weergave

Stel regio in
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Wierden

Onthulling van de Kruissteen Wierden

Twente FM
De Kruissteen

WIERDEN - De eeuwenoude Kruissteen wordt donderdag onthuld.


De nieuwe bewoners hebben donderdagmorgen de sleutel van hun nieuwe woningen ontvangen. Het initiatief van de Historische Kring Wederden om de Kruissteen terug te plaatsen is overgenomen door aannemer Dura Vermeer, woningstichting Reggewoon, Saxion Hogeschool Enschede en de Gemeente Wierden. De kruissteen ligt al eeuwen hier bovenop de es op de kruising van de Hurenerweg, nu de huidige Kruissteenweg en de 1e Esweg aldus Theo Pigge op Twente FM..

De steen kwam tijdens de ijstijd, zo’n 150.000 jaar geleden, vanuit Scandinavië naar deze plek.

In 1937 kreeg ze haar eerste verhoogde plek op een gemetseld voetstuk, die echter vanwege de intensivering van het verkeer moest wijken.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.