Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Sportverenigingen dupe van schrappen klimopbanen

24153 sportkantine

Als de gemeente Enschede bezuinigt op klimopbanen zijn veel sportverenigingen daar de dupe van. Dat zegt directeur Koert Hetterscheid van de Stichting Vitale Sportvereniging. Mensen met een klimopbaan doen waardevol werk met vooruitzicht op een vaste baan.

Bij sportverenigingen doen deze mensen onderhoud, schoonmaak en administratie. Volgens Hetterscheid is het belabberd gesteld met de bijdragen van leden aan het clubwerk. Het werk vanuit klimopbanen is daarom zeer welkom. Bij alle sportclubs in Enschede zijn nu 115 mensen actief. 50 mensen met een klimopbaan zijn uitgestroomd. De gemeente is van plan de klimopbanen weg te bezuinigen. Mensen met een klimopbaan krijgen een extraatje van enkele tientallen euro's bovenop de bijstandsuitkering.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.