Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

400.000 euro in innovatiefonds UT, MST en ZGT

30997 mst

De ziekenhuizen MST en ZGT hebben samen met de Universiteit Twente 400.000 euro gestopt in een gezamenlijk innovatiefonds. Het fonds moet samenwerking stimuleren tussen medisch specialisten en onderzoekers. De organisaties zien dit fonds als middel waarvan uiteindelijk de patiënt van gaat profiteren.

In totaal zijn er 33 onderzoeksvoorstellen ingediend. Acht voorstellen zijn gehonoreerd. Eén daarvan is het ontwikkelen van een nieuwe elektronische neus. De huidige variant is te groot en duur om te maken. De neus wordt gebruik in de longgeneeskunde om onder meer onderscheid te maken in astma, slaapapneu en longkanker. Het fonds maakt het mogelijk om dit onderzoek te kunnen ontwikkelen.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.