Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Kunst verwerking vuurwerkramp komt in boekvorm

33541 huisverhalen

Het Huis van Verhalen in Enschede bundelt kunstwerken van mensen die door het maken van kunst de vuurwerkramp voor zichzelf hebben verwerkt. Het boek wordt dit jaar onderdeel van de herdenking van de ramp. Op 13 mei is het precies vijftien jaar geleden dat de vuurwerkramp plaatsvond.

Medewerkers van het Huis van Verhalen in Roombeek kwamen op het idee voor het boek toen een Enschedeër zijn schilderij liet zien met vier brandweermannen die het vuur op zich af zagen komen. De maker had de ramp niet meegemaakt naar veel mensen werden door het schilderij geraakt. Amateurkunstenaars en dichters kunnen in eerste instantie hun kunst bij het Huis van Verhalen aanmelden voor een expositie van eind april tot medio juni in Prismare. Vervolgens kiest een jury twintig tot vierentwintig werken die een plek krijgen in een glossy boek.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.