Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Nieuwe auto Solar Team Twente is asymmetrisch

41638 solar challenge twente2

Het Solar Team Twente heeft donderdagmiddag haar nieuwste auto op zonne-energie gepresenteerd. Met deze wagen doet het team van Saxion- en UT-studenten mee aan de World Solar Challenge in oktober dit jaar in Australië. De auto is niet symmetrisch, zoals alle vorige modellen.

Door het asymmetrische ontwerp valt er veel minder schaduw op de zonnepanelen. De plek waar de bestuurder met zijn hoofd zit, steekt iets uit en hierdoor ontstaat er schaduw. Door die plek niet in het midden te plaatsen, maar meer naar de zijkant, heeft het Twentse team straks veel minder last van verminderde opbrengst door schaduw. De auto verbruikt super weinig, dit komt door de lage luchtweerstand en het lage gewicht. Het Solar Team Twente bestaat uit negentien studenten van Saxion en Universiteit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.