Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Leden NVU lopen mee in protestmars tegen azc Enschede

72165 asielzoekerscentrum

Leden van de extreem-rechtse organisatie Nederlandse Volks-Unie (NVU) lopen maandagavond mee in een protestmars tegen de komst van een asielzoekerscentrum op het Eschmarkerveld. De leden van NVU mengen zich onder de andere lopers, ze komen niet als herkenbare groep.

Volgens de NVU zou AZC Alert ze hebben benaderd om mee te lopen. In een mail aan de NVU staat onder meer: 'Ik vind dat we jullie hulp hard nodig hebben' en 'in mijn opzicht moet er nu echt actie ondernomen worden'. AZC Alert ontkent een mail te hebben gestuurd naar de NVU. Maandagavond praten de raadsleden van Enschede over de locatie van het asielzoekerscentrum. In mei 2011 hield de NVU een demonstratie in Enschede. Dat liep uit de hand; er raakten mensen gewond en werden achttien mensen aangehouden.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.